Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Koccanásból eredő kár bizonyít...

Koccanásból eredő kár bizonyítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap egy koccanés részese voltam. Egy parkolóból mentem volna kifelé, de az előttem lévő visszatolatott a kereszteződésből, hogy elengedje azon a kis utcán közlekedőt (az ott szabálytalanul parkolók miatt nem fér el két kocsi, holott kétirányú utca). Viszont mikor megkezdte a tolatást már mögötte voltam, bevallom nem tartottam a követési távot. Kocc, vétkes egy káromkodás kíséretében elhagyta a helyszínt. Rendőrt hívtam, de nem tudtak sokat tenni a vétkes hiányában, kérdezték akarok-e feljelentést tenni, de ha igent mondok akkor vállalnom kell a bizonyítást, és azt is vállalnom kell, hogy osztott felelősség lesz büntetőpontokkal és bírsággal. Sajnos a parkolóban nincs kamera, nekem sincs fedélzeti és szemtanúk sincsenek. Így ettől elálltam. Mikor hazaértem érzékeltem, hogy mozog a lökhárítóm. Ez jó pár 100 ezres téma, jó lenne a ha vétkes sofőr biztosítója térítené! Tegnap este visszamentem abba a parkolóba ahol történt a dolog, megtaláltam a vétkes járműt is, amin semmiféle sérülés nem látszik! Ezt hogy? Láthatóan nem takarították le mert koszos volt, de semmi külsérelmi nyom az ég világon! Most ilyenkor mi van? Tuti az a kocsi, rendszámot felírtam.


Most ilyenkor mit tegyek? Karácsony előtt marhára nem hiányzik egy ekkora kiadás, de az autóm most nem biztonságos! Nem úgy van, hogy ilyenkor mindig a tolató a hibás?



dec. 17. 07:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz tudni mit csinálni ez a kár a tiéd lesz.
dec. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez veszett fejsze nyele.

"ilyenkor mindig a tolató a hibás?"

Alapból igen, de te mondtad, hogy a s.ggében mentél, a rendőrök is ezért mondták az osztott felelősséget. Ezt az is alá tamásztja, hogy a másik járművön nincs sérülés, neked nagyobb volt a mozgási energiád.

dec. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most a saját bőrödön tanultad meg, hogy miért érdemes venni fedélzeti kamerát. Az pár tízezres tétel, de máris behozta volna az árát. Ráadásul szarrá büntették volna azért is, mert elhagyta a helyszínt.


Remélem, hogy ha ismét az autózáson jár az eszed, tanulsz a saját hibádból, és már veszel fedélzetit.


És azt is remélem hogy mások bölcsebbek, és a te hibádból tanulnak. Ez olyan dolog, hogy szerintem minden autóban kéne, hogy legyen, éppúgy, mint biztonsági övnek. Na jó, annak is megvolt a története, hogy milyen nehezen vezették be, mert az autógyárak spórolni akartak, meg hát sok hülye ember szabadságvágya... De a biztosító lobbi kiharcolta. Na remélem, hogy a biztosítók felébrednek, és tripla árú lesz a biztosítás ára azokban az autókban, ahol nincs.

dec. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor hazaértem érzékeltem, hogy mozog a lökhárítóm. Ez jó pár 100 ezres téma,"

Van már jelentkező a kár javítására? Mert ha nincs, akkor ezen az áron szívesen megoldom.

dec. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utólag mit akarsz tenni?Nem is értem.éjjel összetörheted az autóját,kiszúrhatod a gumiját kivághatod a szélvédőjét stb ha ettől jobban érzed majd magad.
dec. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, már semmit nem tehetsz. Elhagytad a helyszínt, ő is elhagyta a helyszínt... Biza akkor ott helyben kellett volna kihívni a rendőrséget akkor is, ha elhagyta a helyszínt... De így semmire se számíthatsz.


Most legalább tényleg megtanulod, hogy miért jó egy fedélzeti kamera. A kérdésnek csak annyi haszna van, hogy jó esetben ha ismét autózol, veszel egyet, ill. mások is elgondolkodnak rajta.


És akkor még olcsón megúsztad a tanulságot, durvább is lehetne.

dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Érdekes ez az osztott felelősség, városban, gyök kettővel mindenki a másik seggében megy, azért mielőtt úgy döntök, hogy előre fele hátra megyek előtte illene hátranézni. Mindenesetre tényleg szerezz be egy kamerát. A pár százezres téma kicsit soknak hangzik első blikkre, miféle autóval jársz?
dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Trabant, csak kínai porcelánból van a lökhárítója. :D
dec. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az alapvető megállapításokkal egyetértek, itt már nincs mit tenni utólag.

Csak részletkérdés:

A leírásból nem derül ki, milyen szabálytalanságot lehetett volna a kérdezőre verni.

Itt már, ugye, az első autó visszatolatása volt folyamatban, tehát előtte meg kellett állni mindkét résztvevőnek. Ilyen esetben értelmezhetetlen a követési távolság fogalma:

„Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni.”

Itt, ugye, a kérdező meg tudott állni baleset nélkül.

Talán hogy közel állt meg, ebbe lehetett belekötni, ilyesmi általánosság megsértése miatt:

"Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles

(...)

c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse"

De csak ha a kérdező is elismeri, mert nyilván erre sincs kamerafelvétel...

dec. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt tudom max elképzelni, hogy a kérdező véletlenül kifelejtette a történetből, hogy ő is mozgásban volt.

Viszont ha nem, és ő állt, viszont nincs felvétel akkor neki kell bebizonyítania, hogy nem sima koccanásról van szó, hanem beletolattak, ami tanú nélkül esélytelen.

dec. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!