Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A lent vázolt eset mennyiben...

A lent vázolt eset mennyiben meriti ki a zsarolás és/vagy a hatalommal való visszaélés bűncselekményét?

Figyelt kérdés

" Amikor én kerültem sorra, elém nyomtak egy papírt, amely munkaviszonyom azonnali, közös megegyezéssel történő felbontásáról szólt. A főnök közölte, hogy el vagyunk bocsátva, mert a továbbiakban nem tudnak munkát adni. Erre mondtam, hogy indokolják már meg, mi a panasz rám, hiszen már több mint egy éve itt vagyok – de erre is csak ugyanazt ismételték meg. «A filippinókat hogyhogy tudjátok alkalmazni, akik itt vannak?» – kérdeztem, mire azt mondták, hogy nem tartoznak magyarázattal. Elmondták, hogy az elbocsátás «felsőbb utasítására» történik, és amennyiben nem írom alá a papírt, akkor nem fogom megkapni a fizetésemet."

[link]



dec. 22. 21:49
 1/9 DK-s ***** válasza:
44%

Megkaptad volna, csak ezzel ijesztettek rád hogy aláírd.


És teljesen szabályos ha az indoklásban azt adja, hogy a Filippínókat alacsonyabb munkabérért tudja alkalmazni.


Magyarországon élsz, tudtad?

dec. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A főnököd kirúgott.


Zsarolás

“ Aki jogtalan haszonszerzés végett mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel vagyoni hátrányt okoz, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”


Ez semmilyen létező formában nem áll fent.


“ hatalommal való visszaélés bűncselekményét?”


Ez Btk hanyadik paragrafus? Mert konkrétan ilyen bűncselekmény nincs, igy ez sem tud megállni.


Kérdésedre a válasz, semennyire sem meríti ki.

dec. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 DK-s ***** válasza:

#2-nek:


Előre bocsájtom, hogy én is tisztában vagyok vele hogy JOGILAG ez nem zsarolás, de erkölcsileg viszont pontosan az! XD


"Jogtalan", ebben az esetben erkölcstelen haszonszerzés az, hogy magyar helyett vendégmunkást alkalmaz, kényszeríti a közös megegyezéses felmondásra, amivel vagyoni hátrányt okoz.

dec. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát teljesen normálisnak tekinthető az ilyen jellegű felmondás?
dec. 23. 21:43
 5/9 anonim ***** válasza:

“ Jogtalan", ebben az esetben erkölcstelen haszonszerzés”

Ritka pillanat, hogy egyetértünk, de az ilyet is elkell ismerni.😁😁


“ Tehát teljesen normálisnak tekinthető az ilyen jellegű felmondás?”


Nem igénylik továbbiakban a munkádat. Elmondták, eléd tették a felmondást. Ennyi. Mi ezen a normális vagy nem normális?


Az, hogy téged miért nem alkalmaznak, ebben az esetben tényleg egyáltalán nem a te dolgod.

Fentebb írta, az, hogy erkölcsileg ez mennyire fair azt látja mindenki, de egy profit orientált vállalkozás nem az erkölcsöt hanem a pénzt fogja nézni.


Azzal, hogy kitalálsz bűncselekményeket, nem oldasz meg semmit. Kezdj el másik munkahelyet nézni, az élet nem áll meg.

dec. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 DK-s ***** válasza:

#5-nek:


Tudod, nagyon tudnak bosszantani az ilyen megjegyzések, amit most te is tettél: "Ritka pillanat, hogy egyetértünk".


Ez téged semmilyen formában nem késztet arra, hogy felülvizsgáld a személyem irányában meglévő előítéleteidet?


Mások is szokták ezt a jellegű megjegyzést tenni, és igen sokszor előfordul. Vagyis bár egy "kiátkozott" szélsőség vagyok ezen az oldalon, miközben az alapvetésekben rengetegen egyet értenek velem azok közül, akik egyébként rühellenek.


WTF?

dec. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 DK-s ***** válasza:

Ismét #5-nek:


Arra gondoltam konkrétan, hogy ha a fenti megállapításommal egyet értettél, akkor még nagyon sok mindenben is egyet kellene értened velem.


Feltéve, hogy következetes vagy.

dec. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na b*szki, örülök neki, hogy végre nem a hülyeségen kell veled vitatkozni, hanem egyetértünk, erre felháborodsz😂😂


“ egy "kiátkozott" szélsőség vagyok ezen az oldalon”


Nem vagy te kiátkozva, ez egy nagy család, ahol sokszor vitázunk.


Kellemes ünnepeket, ne idegeskedj most ilyeneken. Legyen neked és egész családodnak kellemes a karácsony azt kívánom.

dec. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 DK-s ***** válasza:

#8-nak:


Én is kellemes ünnepeket kívánok neked, mert az illem ezt kívánja. Te kezdted, én folytatom, hogy ne sértselek meg.


Egyébként viszont ha nem is konkrétan a karácsonyt, csak az emberek viselkedését, nagyon utálom. Egész évben megy egymás utálása, baxtatása, egyéb nem éppen felebaráti viselkedés, karácsonykor meg mindenki "átmegy jó-fejbe". Gyűlölöm a képmutatást.


De ha te szereted megünnepelni a karácsonyt, akkor ehhez tényleg sok boldogságot kívánok.

dec. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!