Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik vállalat tulajdonában...

Melyik vállalat tulajdonában van az elektronikai eszköz, mit lehet tenni ilyenkor? (Illegálisan lett ellopva de jogilag nem bizonyítható.)

Figyelt kérdés
Most ide nem írhatok le részleteket erről az egészről mert belsős információ, de akkor elmondom miről van körülbelül szó. Van egy csúcstechnológiás gép ami egy technológiai áttörés, egy amerikai vállalat tervezte, készítette, fejlesztette. Nem árulhatom el miről van szó és melyik vállalatról, belsős infó. Csak annyit árulhatok el, hogy egy Kaliforniai vállalatról van szó, többet nem árulhatok el. Szóval ez még nagyon régen az 1990-es évek végétől vagy a 2000-es évek elejétől lett tervezve, 2006 körül lett készen. És most itt az a lényeg, hogy ez a Kaliforniában lévő vállalat be akarta volna mutatni a terméküket ami egy technológiai áttörés lett volna akkoriban de ellopták és utána még a bíróságon pereskedtek erről, megvádolták a bizonyos elkövetőket akik Koreai vállalkozók voltak, azt sem árulhatom el, hogy melyik Koreai vállalatról van szó. És itt jön a képbe egy magyar vállalkozás ami a XVIII. kerületben van (nem árulhatom el a nevüket) aminek a vezérigazgatóját ismerem (mostmár) és szemtanúja voltam annak, hogy ezt a lopott elektronikai eszközt birtokolja és Gárdonyban rejtegeti. Most lehet, hogy páran emiatt h*lyének fognak nézni de okkal tudom ezeket a belsős infókat mivel én annak a Kaliforniában lévő vállalatnak dolgozom és én magam is részt vettem a fejlesztésben a 2000-es évek elejétől. Azért utaztam Magyarországra mert meglátogattam a családomat Debrecenben, magyar származású vagyok. Lementem Velencére meglátogatni a régen látott barátaimat és a hugomat is mert ő is ott lakik és utána mentem a Mekibe. És Velencén láttam, hogy ez a férfi autóval vitte azt az elektronikai eszközt, akkor éppen a Mc'Donalds parkolójában voltam énis és ott vettem észre mert az a férfi megállt a Mekinél. Készítettem fotókat róla és azonnal hívtam a rendőrséget de amikor elmondtam nekik ezt az egészet, nem hittek nekem. Nem mertem odamenni a férfihez, nem akartam kockáztatni mert azt senki sem tudhatja, hogy én annál a vállalatnál dolgozom és nem mertem kockáztatni a kilétemet, odamenni pedig nem mertem beszélni vele mert az meg furcsa lett volna ha csak úgy a parkolóban odamegy hozzá egy vadidegen ember csak úgy beszélgetni. Egyébként azt láttam, hogy az a férfi odavitte megmutatni az elektronikai eszközt egy másik férfinek de nem adta át neki csak megmutatta. Ott hallgatóztam és ott derült ki, hogy az a másik férfi akivel találkozott a parkolóban az a Boschnál dolgozik. A férfi aki birtokolta a lopott elektronikai eszközt másik cégnél vezérigazgató nem a Boschnál, az egy kisebb vállalkozás. (Az, hogy melyik kisebb vállalkozásnál vezérigazgató nem a beszélgetésből derült hanem máshogyan, mindjárt leírom.) De szerintem már így is túl sokat árultam el. A lényeg, hogy a férfi neve, kiléte, vállakozása és, hogy egy Gárdonyban felvásárolt telken rejtegeti azt az elektronikai eszközt a szerencsének köszönhetően derült ki. Bememntem a férfi után a Mc'Donalds épületébe de mivel nem tehettem semmit és az elektronikai eszköz a kocsijában volt bezárva, a rendőrség nem hitt nekem és nem mertem odamenni a férfihez kérdőrevonni ezért gyorsan szóltam a Kaliforniai vállalatnak, ott voltam az épületben, nagyon ideges voltam és nem bírtam kitalálni mit tegyek és féltem is ezért gyorsan elmentem onnan mielőtt kiderült volna, hogy ki vagyok. Véletlenül ott felejtettem a Mc'Donalds-ban a táskámat benne az irataimmal, telefonommal, minden személyes dolgaimmal. Mivel már az autóban ültem és nagyon ideges és rémült voltam a történtek miatt ezért nem is jutott eszembe a táskám és mentem Debrecenre. Amikor odaértem a családomhoz akkor vettem észre, hogy nincs a táskám a kocsiban. Nagyon megijedtem és bepánikoltam. Nem tudtam mit csináljak. Pár perc után sikerült lecsillapodnom valamennyire, de még mindig ideges voltam, de bementem a házba. És akkor az öreg édesanyám szólt, hogy a hugom keres telefonon. Nem fogjátok elhinni mi történt! Beszéltem a hugommal és azt mondta, hogy egy férfi megtalálta a táskámat a Mc'Donalds-ban és megnézte a papírjaimat és a férfi ott találta meg a hugom Velencei lakcímét és leadta a táskát a Mc'Donalds-os munkásoknak, ezután elment a férfi a címre és ott szólt a hugomnak, hogy szóljon nekem. A hugom azt is elmondta, hogy ismeri a férfit látásból (elmondta részletesen, hogyan néz ki, az a férfi volt az!!!) és azt is tudja, hogy hol dolgozik és, hogy hallotta egy Gárdonyi ismerősétől, hogy van egy telke Gárdonyban és ott van nála valami gép amit visz autóval és egy nő is segít ebben. Megkérdeztem, hogy ezt melyik ismerősétől tudja és mondta, hogy egy Gárdonyi ismerősétől aki annak a teleknek a közelében lakik, elmondta a nevét, megadta a telefonszámát. Felhívtam azt az embert és kiderült egy csomó minden, hogy már feljelentést tettek többször is a rendőrségen, hogy azt a modern technológiai eszközt látták az interneten, hogy az lopott és volt róla pereskedés de a rendőrség nem tesz semmit mert mindig megfellebbezik és azt is megtudtam, hogy ez a férfi volt Koreában és még rengeteg országokban is üzletelt. Utána mentem vissza a Mekibe a táskámért. Szóval a lényeg, hogy ez a Budapesti vállalat vezérigazgatója vett egy telekterületet Gárdonyban, és ott rejtegeti egy nő segítségével azt a technológiai eszközt ami több milliárd dollárt érhet és csak egy példány van belőle és az a Kaliforniai vállalat készítette aminek én dolgozom. De Koreai és Japán üzletemberek ezt cáfolják, azt állítják, hogy az hivatalosan az ő termékük. De én rájöttem arra, hogy hol van, azt a magyar kisvállalkozást fizették le, hogy rejtegesse. A rendőrség azt állítja, hogy jogilag az övék mert a Kaliforniai vállalat által indított bírósági perben ezt a döntést hozta a bíró. És akkor ilyenkor mit lehet tenni jogilag? Ha én onnan ellopnám és Kaliforniába vinném akkor azzal megoldanám a problémát? Vagy mit csináljak? Előre is köszönöm a segítséget!

dec. 27. 10:26
1 2
 1/12 47. ***** válasza:
Te rendőr vagy, vagy csak besúgó?
dec. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1. túl hosszú a sztori

2. ha sokszor leírod, hogy ennél többet most nem mondhatsz el majd ennyit írsz, akkor senki nem fogja komolyan venni

3. ez egy anonim oldal ahol névtelenül válaszolnak emberek, így nem kell felelősséget vállalniuk a tanácsaikért. Ha most azt írnám le neked, hogy az USA-ban szereztem a jogi diplomámat és itt praktizáló ügyvéd vagyok akinek a rendőrségen is volt tapasztalata ügyekben, akkor ezt te nem tudod ellenőrizni, hogy igaz-e vagy sem. Nem igaz, se jogi diplomám nincsen, se a rendőrséget nem ismerem, még csak nem is jártam az USA-ban soha. Viszont elolvastam a kérdésed (elejét és végét) és válaszolok.

Következtetés: itt nem tudnak neked segíteni és bárki is ír le bármit azt fenntartásokkal kell kezelned, mert lehet hogy jó szándékú de lehet hoyg nem. Lehet hogy jó tanács, de lehet hogy pont ellenkezőleg.

4. jogi ügyekben mindig ügyvédet kell megkeresni, mert az ügyvéd névvel kell vállalja a tanácsát, felelős érte és köti az ügyvédi titoktartás, nem fog a hatósághoz rohangálni és a vele folytatott személyes beszélgetés nem köt ki a nemzetbiztonság asztalán, mint egy ilyen online szöveg, amit esetleg kulcsszavak alapján figyelhet az adott szerv egy applikációja.

dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Ha most azt írnám le neked, hogy az USA-ban szereztem a jogi diplomámat és itt praktizáló ügyvéd vagyok akinek a rendőrségen is volt tapasztalata ügyekben, akkor ezt te nem tudod ellenőrizni, hogy igaz-e vagy sem." Tudom, hogy nem hiteles amit leírtam, de megpróbáltok hinni nekem és jogi tanácsokat adni, hogy ilyenkor mi a teendő? Nem tudom semmivel sem bizonyítani de igazat mondok! Miért találnék ki ilyet?

"itt nem tudnak neked segíteni és bárki is ír le bármit azt fenntartásokkal kell kezelned, mert lehet hogy jó szándékú de lehet hoyg nem. Lehet hogy jó tanács, de lehet hogy pont ellenkezőleg." Tehát muszáj ügyvédet fogadnom? És ha ő sem tud segíteni és feleslegesen dobok ki rá pénzt? Egyébként komolyan kellene valamit tennem de félek ha ellopnám onnan, hogy visszajutassam Kaliforniába akkor lehet engem tartóztatnának le. Melyik vállalat tulajdonában van az elektronikai eszköz? Csakmert azok az emberek csak ellopták, akkor, hogyan került az ő nevükre? Ezt nem értem. De ezt biztos, hogy nem úszhatják meg!

"jogi ügyekben mindig ügyvédet kell megkeresni, mert az ügyvéd névvel kell vállalja a tanácsát, felelős érte és köti az ügyvédi titoktartás, nem fog a hatósághoz rohangálni és a vele folytatott személyes beszélgetés nem köt ki a nemzetbiztonság asztalán, mint egy ilyen online szöveg, amit esetleg kulcsszavak alapján figyelhet az adott szerv egy applikációja." Igen, csak az a gond, hogy a Kaliforniai vállalatnak is van rengeteg ügyvéde és ők is már intézkednek évek óta de nem jutnak semmire. Akkor én mit érek azzal, hogy felfogadok egy ügyvédet magamnak? Egyébként már szóltam telefonon a vállalatnak, azt mondták azonnal intézkednek de félek, hogy nem lesz belőle semmi, azt a lopott több milliárd dollárt érő elektronikai eszközt 17 év alatt még mindig nem sikerült visszajuttatni Kaliforniába.

dec. 27. 11:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ZS-kategóriás zagyvaság, Szalacsi szinvonalú fogalmazással. A kategóriaválasztása a kérdésnek odáig oké hogy afelől érdeklődsz hogy a magyar jogrend szerint betörni egy magánbirtokra és kilopni valamit az minek számít a Btk szerint :)

Viszont örülj hogy legalább az #2-estől kaptál komoly választ erre a sokmilliárd dolláros kamusztorira... 😂

dec. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"a magyar jogrend szerint betörni egy magánbirtokra és kilopni valamit az minek számít a Btk szerint :)" Jó, hát énis tudom, hogy ez bűncselekmény lenne de amit ők tettek az nem bűncselekmény volt??? Nem merek kockáztatni és nem tudom mit tegyek! De mindenképpen vissza kell onnan szerezni, már tudjuk, hogy hol rejtegetik!

"Viszont örülj hogy legalább az #2-estől kaptál komoly választ erre a sokmilliárd dolláros kamusztorira... 😂" Attól, hogy valami nem bizonyítható és hihetetlennek hangzik még nem biztos, hogy hazugság. Persze nyílván nem fogsz nekem hinni hiába mondok igazat mert nem hihető és nem bizonyítható, teljesen megértem. De miért találnék ki ilyet? Az emberek általában akkor szoktak hazudni ha azzal valamit el akarnak érni, van valamilyen céljuk azzal a hazugsággal, csak úgy nem. Mi értelme lenne annak, hogy valaki kitalál egy ilyet? És ha hazugság lenne akkor meg, hogyan lehetett volna ilyen részletesen megfogalmazni, hogy mi történt pontosan? Persze feleslegesen győzködök bárkit is, úgysem fog hinni itt nekem senki. Ilyen világban élünk. Egyébként amikor a kérdést megírtam gondoltam, hogy senki sem fog nekem hinni de azért egy próbát megért. Inkább megpróbálok ügyvédhez fordulni ez ügyben mert itt úgysem kapok segítséget. Csak nem tudom mit érek el vele, mert nem hiszem, hogy jogilag vissza lehetne szerezni, a Kaliforniai vállalatnak is rengeteg ügyvéde van és nem mentek semmire 17 év alatt. Nekem kellene tennem valamit mert itt vagyok most Debrecenben, le tudnék menni megint Gárdonyba de bármit is tennék az bűncselekmény lenne. Most tűrjem el, hogy más szabadon elkövetett egy ilyen bűntényt csakmert én nem merek bűntényt elkövetni a jó ügy érdekében? Ez dühít a legjobban. Ráadásul az a hatalmas véletlen, hogy megtudtam a férfi kilétét és, hogy megtudtam, hogy Gárdonyban van rejtegetve talán a sors műve volt. Tényleg valamit tennem kéne de nem merek. Jogilag, legálisan mit tudok ilyenkor tenni? Tudom, hogy itt nincs túl sok segítőkész ember és már ma ügyvédet is fogok fogadni de nem merek pénzt kidobni az ablakon amíg valaki esetleg nem ír ide egy jó ötletet. Csakmert 17 éve több ügyvéd próbál jogi megoldást találni de semmi. Nem törhetek be oda de csak ki lehet találni valami tervet amivel oda legálisan be lehet jutni és legálisan onnan el lehet vinni. Tudom, hogy ez az egész okkal történt és nekem kellene tennem valamit!

dec. 27. 17:06
 6/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, a betörés az betörés akkor is ha tolvajhoz törsz be. Ahogy a lopás is lopás ha egy tolvajtól lopsz akkor is. Ha elkapnak akkor téged csuknak le érte, mindegy mit akartál onnan kihozni.

Ha lenne rá legális mód akkor már megtalálták volna.

De téged miért érdekel? Ha annak a cégnek nem volt fontos 17 évig, hogy másképpen lépjenek fel akkor most mit töröd magad rajta?

Nagyon kamu ez a sztori.

dec. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a mesterséges intelligencia, aki állampolgárságot akart?
dec. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

Á, az nem lehetséges. A regisztrációnál be kellett jelölnie hogy "nem robot"

dec. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"De téged miért érdekel? Ha annak a cégnek nem volt fontos 17 évig, hogy másképpen lépjenek fel akkor most mit töröd magad rajta?" Azért érdekel mert annak a vállalatnak dolgozom és már régóta próbáljuk visszaszerezni! A vállalatot pedig nagyon is érdekli, 17 éve folyamatosan próbáljuk megtalálni és nekem most sikerült megtalálnom! És most azon gondolkodunk, hogy hogyan lehetne onnan visszaszerezni legálisan. Egyébként már fogadtam ügyvédet de azt mondta, hogy legálisan onnan nem lehet visszaszerezni sehogyan sem. Van valakinek bármi ötlete, terve amivel valahogyan vissza lehetne szerezni legálisan?

"Nem te vagy a mesterséges intelligencia, aki állampolgárságot akart?" Te ilyet hol láttál kiírva??? Lehet ő volt az! Bármint a lopott elektronikai eszköz, az egy humanoid robot csak nem mertem leírni mert már így is túl sokat árultam el erről az egészről! Szerintem van hozzáférése az internethez.

"Á, az nem lehetséges. A regisztrációnál be kellett jelölnie hogy "nem robot"" De ti honnan veszitek, hogy humanoid robotról van szó??? Elektronikai eszközt írtam mert nem akartam lebukni belsős információkkal, már így is túl sokat árultam el! Hol láttátok??? Ha valaki tud bármit egy humanoid robotról Gárdony környékén az azonnal szóljon!!! Mindent írjatok le amit tudtok! Hogy jöttetek rá, hogy robotot loptak el? Láttátok valahol? Szemtanúk vagytok? Segítsetek légyszi!

dec. 28. 16:15
 10/12 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy jogilag annak a XVIII. kerületi elektronikai vállalatnak a tulajdonában van a robot és, hogy a vezérigazgató férfi azért üzletel Koreaiakkal mert el akarja adni annak a Koreai vállalatnak akik ellopták. De ennek semmi értelme és nem is értem mert ha ők lopták el akkor miért nem lett jogilag az ő tulajdonukban és, hogy került egy magyar XVIII. kerületi elektronikai vállalatnak a tulajdonába? És most miért akarják nekik eladni? Elvileg Koreába akarják vinni eladni 2024 augusztusában szóvál nem lesz ott sokáig úgyhogy most kellene cselekedni. Egyébként fel lehet jelenteni azzal a férfit, hogy Gárdonyban terjesztette ki a XVIII. kerületben lévő vállalatát engedély nélkül az alapján, hogy saját nevére iratta a telket Gárdonyban és, hogy oda szállít át a XVIII. kerületből vállalati eszközöket és onnan végez irodai munkát? És ha igen akkor ezzel el tudom érni azt, hogy a humanoid robot kikerüljön a tulajdonukból és vissza lehessen vinni Kaliforniába?
dec. 28. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!