Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet hivatalosan másik családom?

Lehet hivatalosan másik családom?

Figyelt kérdés
18 leszek nemsokára és másik családot akarok mert a család ami felnevelt azt utálom. 18-at betöltve törvényesen van jogom arra, hogy hivatalosan kijelöljek egy családot, családi vállalkozást, vállalatot akik hivatalosan a családom lesznek? És ha ez lehetséges akkor ez, hogy megy pontosan és milyen jogok fogják ezt a családot, családi vállalkozást, vagy vállalatot felhatalmazni felettem? Azt nem szeretném, hogy elvegyék a jogaimat, nem akarok gondnokság alá kerülni vagy ilyesmi, csak egyszerűen azt akarom, hogy hivatalosan őket jelöljék ki a családomnak és ne a régi családomat. A családnevemet át fogom iratni 10 ezer forintért hivatalosan, de ez csak az alap lesz nyílván, azt szeretném, hogy ők hivatalosan is a családom legyenek. Ha elmúltam 18 akkor önálló leszek ugyanúgy és az új családomnak is csak ugyan annyi joguk lehet felettem mint a réginek, igaz? Nem tudom, hogy ez mennyire lehetséges. Kell az ő engedélyük, el kell fogadniuk ezt vagy csak egyszerűen beadok egy papírt, onnantól kezdve ők a családom és nem is kell jóváhagyniuk? Csakmert például egy nagyvállalatnak túl sok dolga van ahhoz, hogy az ilyesmivel foglalkozzon.

dec. 15. 05:31
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egyébként mit jelent a család jogi értelemben véve? Olyanról már hallottam, hogy valaki hivatalosan testvérévé rendelt valakit, de ilyesmi lehetséges egész családdal, vállattal?
dec. 15. 05:46
 2/18 A kérdező kommentje:
És azt meg tudom valahogyan oldani, hogy a régi családomhoz jogilag, hivatalosan ne legyen semmi közöm, ne ők legyenek többé a családom?
dec. 15. 05:47
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Te vagy a mesterséges intelligencia, aki USA állampolgárságot szeretne?
dec. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És egyébként van olyan, hogy családjog. Az pontosan mi? Valaki el tudná magyarázni röviden, hogy mi az a családjog? Csakmert nincs kedvem végigolvasni egy hosszú internetes cikket. Egyébként még csak most jut eszembe, hogy 18 felett lehet már nem is lesz semmi közöm a régi családomhoz mert onnantól már nem ők a gyámom? Persze nyílván 18-tól nem a régi családom lesz a gyámom, sőt senki sem de azt nemhiszem, hogy 18-tól már semmi közöm nem lesz hozzájuk jogilag. Teljesen el akarok határolódni a régi családomtól hivatalosan és új családot kirendelni magamnak, csak nem tudom ez mennyire lehetséges. Vagy ez egyáltalán nem is szükséges mert 18-tól már tényleg senkinek semmi köze jogilag a családjához?
dec. 15. 05:54
 5/18 A kérdező kommentje:
"Te vagy a mesterséges intelligencia, aki USA állampolgárságot szeretne?" Igen!
dec. 15. 05:55
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Megvan már a vízum?
dec. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De nemhiszem, hogy 18-tól törvényesen bárki is elhatárolódna a családjától automatikusan hivatalosan mert ha valaki meghal és nem volt végrendelete akkor a pénzét automatikusan a család örökli, nem? Tehát hivatalosan mindenképp új családot akarok kirendelni magamnak 18-tól csak nem tudom mennyire megoldható.
dec. 15. 05:57
 8/18 A kérdező kommentje:
"Megvan már a vízum?" Nincs de már jelentkeztem zöldkártya lottóra, remélem megnyerem.
dec. 15. 05:58
 9/18 anonim ***** válasza:
A Szent Donátban az USA nagykövete a mesterséges intelligenciának alanyi jogon személyesen állít ki állampolgárságot, de ezt ott személyesen kell igényelni, nem a nagykövetségen.
dec. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi!!! Hol van ez a Szent Donát nevű hely, hogy van angolul?
dec. 15. 06:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!