Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elon Muskut nem lehetne...

Elon Muskut nem lehetne letartóztatni gyilkosságért (mert eddig 17 embert ölt meg a tesla)?

dec. 30. 13:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

8.

"17 haláleset volt autopilottal felszerelt teslákban.

Arról egy szó sem esett, hogy ebből hany esetben volt az autopilot rendszer az oka a balesetnek.


De, ezek mind a kocsi számitógép irányitó hibájából voltak!


10.


Nem vagyok tömeggyilkos, de ha már emlited téged lehetne sitteltetni akár!

dec. 30. 20:48
 12/20 anonim ***** válasza:
84%

"De, ezek mind a kocsi számitógép irányitó hibájából voltak!"

Remek, fogadjuk el, hogy így van. Vagyis 4-5 év alatt 17 halálos baleset egy 300+ milliós országban, ahol jóformán mindenki autóval jár. Mellette meg évente 40.000 halálos baleset, amik meg az emberek hibájából voltak. évi 3-4 halálos balesetet hasonlítunk össze évi 40.000-rel, érzed a "hajszálnyi" különbséget?

dec. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

12

Figyelj te agyoniskolázott!

Ezek mellett az emberek hibájából is előfordul még sok ütközés ez csak a számitógép hibája! Miért védesz egy tömeggyilkost neked is sittek kéne lenned!

dec. 30. 21:01
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

"Arról egy szó sem esett, hogy ebből hany esetben volt az autopilot rendszer az oka a balesetnek."


Akkor el kellene gondolkodnod azon, hogy mennyire lehet manipulatív így ez a videó. Utánajártál a háttérinformációknak, vagy csak bemondásra elhiszel mindent? :)


egy kis google:


"The Washington Post analyzed NHTSA's numbers and found that Autopilot was involved in 736 crashes since 2019, including 17 fatalities"


[link]


Szóval az autopilot érintett volt a 17 haláleset kapcsán, ami nem egyenlő azzal hogy ez okozta. Ezek a számok soknak tűnhetnek, de az Egyesült Államokban évente több mint 6 millió olyan közúti baleset történik amiben személygépjármű a résztvevő és az utóbbi két évben ( 2021-ben és 2022-ben) több mint évi 42 000-ren vesztették életüket közúti balesetben.


A wiki adatai szerint az NHTSA jelentésben szereplő időtartam alatt 180 913 fő vesztette életét közúti balesetben az Egyesült Államokban és ebből a számból 17 esetben részesült valamilyen mértékben a Tesla önvezető rendszere.


És a cikkben is leírják:


"Officially, Telsa describes Autopilot as "an SAE Level 2 driving automation system designed to support and assist the driver in performing the driving task," as cited by NHTSA. Autopilot is not an autonomous driving technology, but the new numbers suggest people are treating it that way, sometimes resulting in tragedy."


Én nem csípem Elon Muskot, de a félrevezetést tőle is jobban utálom :)

dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

14

Azt ird le most hány balesete volt összesen a TESLÁKNAK .

dec. 30. 21:40
 16/20 anonim ***** válasza:
83%

Miért én? Bekamuzok ide valami hülyeséget és ugyanúgy elhiszed, mint amit a videóban hallottál? :D


Leírtam, hány esetben volt a Tesla önvezetője részese a baleseteknek 4 év alatt, linket is kaptál hozzá. Most keressem ki neked a sofőrök okozta beleseteket is? Már a sofőrök hibája miatt is Muskot csuknád le? :D

dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

16

Bekamuzok ide valami hülyeséget és ugyanúgy elhiszed, mint amit a videóban hallottál?


Eddig is kamuztál!

dec. 30. 21:47
 18/20 anonim ***** válasza:
83%
Linkeltem forrást.
dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha tudnád, hogy pl. A BMW önvezető szoftverét kb 4-6 ország, 3-15 fős mérnök csoportjai készítik... És már önvezető BMW is csinált balesetet. Szerintem csukjuk le a mérnököket is, ne csak a BMW igazgatóját. :D
dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem csukjunk le mindenkit, aki kimondja az önvezető szót. Ezentúl csak "Ö betűs szó"-ként lehessen rá hivatkozni.
dec. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!