Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató a kilépő papírokon...

Munkáltató a kilépő papírokon levő adatokért büntetőjogilag felel? Leigazolt 5 év folyamatos megszakítatlan munkaviszonyt ami nem volt igaz

Figyelt kérdés

5 évet voltam ott , de nem megszakítás nélkül mert a cég simliskedve hogy járulékot spóroljon ki be jelentgetett engem. Pl. 2022ben jan - ápr között nem voltam bejelentve de több ilyen etap is volt.

Mégis amikor kiléptem azt állította ki a papíron 2018. feb 5- 2023. november 20-ig munkaviszonyban állt. ami nem igaz mert sok megszakítás volt közte.


Mi a helyzet akkor ezzel?


jan. 5. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
A munkaszerződésed (egy vagy több) és a rajta lévő dátumok szinkronban vannak ezekkel a "megszakításokkal"?
jan. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
természetesen és evidensen nincsenek, papíron nálam semmi nyoma ezeknek a megszakításoknak. csak nem gondolod hogy a cég lepapírozta a saját ordenáré csalását? Ezek úgy fű alatt mentek nekem nem is szóltak de persze tudtam róla hát ügyfélkapu is van a világon.
jan. 5. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ha okirathamisítás és adócsalás is van benne, akkor lehet hogy valamelyik btk paragrafust is rá lehet húzni a cégnél az illetékesekre.

Téged minimum a kieső nyugdíjjárulékaiddal károsítottak meg, viszont azt azért nézd át hogy az SZJA adóbevallásaid miatt téged nem vehet-e elő az adóhivatal, ugyanis nehezen fogják elhinni hogy nem tudtál a ki-be jelentgetésekről, ha hirtelen hónapokon át nem kaptál bért a bankszámládra, csak kp-t a borítékban.

jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

" ugyanis nehezen fogják elhinni hogy nem tudtál a ki-be jelentgetésekről, ha hirtelen hónapokon át nem kaptál bért a bankszámládra, csak kp-t a"


nem is kell elhinniük hálistennek mert a cég volt akkora gyökér hogy végig és mindig utalással fizetett még akkor is amikor kummantott a bejelentéssel.

boríték nem volt. még bérlapot is kaptam még akkor is amikor kijelentett.

jan. 5. 13:21
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Mit mond a rendszer az említett időszakokra?

jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

azt amit leírtam. pont azt.

ott vannak fekete fehéren a megszakítások a be nem jelentett etapok.

ezért is nem értem a cég hogy lehet ekkora gyökér hogy leigazolja amikor egy pillanat allatt tudható hogy fals az egész.

Mondjuk akkor se értettem amikor nekem nem szólva a hátam mögött ki be jelentgettek: tudhatták hopgy úgyis látok mindent az ügyfélkapun.

Gondolták hogy nem jövök rá? Vagy annyira magasról szartak rám hogy nem érdekelte őket rájövök-e?

jan. 5. 13:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát persze balázska, hát persze.
jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#4: „...a cég volt akkora gyökér hogy végig és mindig utalással fizetett még akkor is amikor kummantott a bejelentéssel.”


Ebben az esetben viszont a munkaviszony igazolását jól állították ki részedre, de egy adó és járulék ellenőrzés során brutális büntetésre számíthatnak, ha csak nem pótolnak mindent önellenőrzéssel. És ahogy írtam előzőleg, a nyugdíjjárulékod és az összesített munkaévek szempontjából hiányozhat majd a kieső időszak.

jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!