Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ennek munkajogi következ...

Lehet ennek munkajogi következménye?

Figyelt kérdés

A részletekkel nem akarok fárasztani senkit, lényeg hogy két nappal ezelőtt nagyon rosszul lettem és az orvosi ügyeleten kötöttem ki. Kiderült, hogy nincs semmi szervi baj, a munkahelyen az utóbbi időkben engem ért folyamatos stressztől, kimerültségtől, kipihenetlenségtől voltak a tüneteim. A háziorvos két hétre kiírt betegállományba és javasolta, hogy ez idő alatt a lehető legtöbbet pihenjek (valamint hogy fontoljam meg a munkahelyváltást, de ez most nem ennek a topiknak a tárgyát képezi).


Kérdésem, hogy ha elutazok valahová wellnessezni és ez valahogyan a főnököm fülébe jut, annak lehet munkajogi következménye? Érhet munkajogilag hátrány, felelősségre vonhatnak azért, ha én betegszabadság ideje alatt orvosi tanácsra elutazok egy wellness-szállóba pihenni? Kötelező az orvos által javasolt pihenést otthon töltenem?


Köszönöm a segítő válaszokat!



jan. 9. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben, ha fekvőbetegnek vagy felvéve, akkor akár ellenőrizhetnek is. Különben elmehetsz otthonról.
jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, járóbeteg szerepel az orvosi igazoláson.
jan. 9. 17:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj el. Úgyse látja senki. Ha keresnek telón ne vedd fel, csak hívd vissza később és mondd, hogy pihentél. Ha pedig kollégáddal egyszerre wellneseztek véletlenül akkor mondd neki, hogy ezt ajánlotta az orvos.
jan. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha orvosi javallatra kell pihenned, kikapcsolódnod, akkor a wellness indokolt, nem vehetnek elő érte.
jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!