Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közúti közlekedési balesetet...

Közúti közlekedési balesetet most akkor szabad fotózni vagy sem?

Figyelt kérdés

Eddig én úgy tudtam, hogy közterületen szabad fényképezni bármit, de olvastam ellenkezőt, miszerint az arra járók ilyet nem fotózhatnak le, meg olyat is hallottam, hogy a rendőrök ezért vegzáltak valakit, pedig csak távolról fotózta.

Emiatt kérdezem, személyiségi jogok betartásával (azaz nem célirányosan valakit, hanem magát az eseményt fotózva, illetve publikálás esetén az emberek kitakarásával, felismerhetetlenné tételével) le szabad-e fotózni egy közlekeési balesetet?

Olyan baleset nem történik se haláleset, se súlyosabb sérülés, max az autók törnek össze csak? De a bennük ülők megússzák? Pl. városi koccanás, vagy kisebb karambol.

Továbbá megállhatja-e helyét az ilyenre a tömegfelvétel, mint jellemző?

Van valami korlátozás ilyesmi fotók készítésére?



jan. 11. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Minék akarod más szerencsétlenségét fotózgatni? Törődj a saját sz.roddal.
jan. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Nem szabad fényképezni bármit. Tömegfelvétel az, ha lefotózod a városházát, és véletlen benne van pár gyalogos is. Ha konkrétan valakit/valakiket fotózol, az már simán sérthet személyiségi jogokat. Akkor is, ha az a valaki az autójában ül. Akkor is, ha az autója össze van törve.
jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Le szabad de a rendőrök vegzálnak érte, jogtalanul.
jan. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy közlekedési jogász a rádióban erről azt mondta:

Lefotózni saját célra le lehet, de ha bíróságon fel akarod használni, akkor felelősségre vonhatnak miatt.

Ő arra értette ha baleset történik és a felelősség kérdésének megállapítása miatt helyszíni fotókat készítesz.

jan. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Felmerül a kérdés, hogy mégis minek fotóznád le, ha nem vagy semmilyen módon érintett, és mit akarsz csinálni a fotóval? Ez aligha tömegfelvétel, te célirányosan fotózol, és az érintettek beleegyezése nélkül közzé akarod tenni, ez jogellenes lehet.
jan. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!