Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a férjem az én autómmal...

Ha a férjem az én autómmal okozott közlekedési balesetet Németországban amit két hónap múltán tudtam meg egy biztosítótól jött emailből ami a közös emailcíműnkre jött, akkor személyemre nézve milyen következményekkel járhat ez?

Figyelt kérdés

Németországban dolgozik a férjem,útban hazafelé figyelmetlen volt az autópályán a sávváltáskor és amelyik sávba sorolni akart ott nagy sebességgel jött egy hölgy az autójával aki megijedt attól,hogy a férjem az ő sávjába akar sorolni,a férjem hirtelen visszatért a saját sávjába (kb 25 cm-re ment át előzőleg a hölgy sávjába ) ,de a hölgy ijedtében az árok felé rántotta a kormányt,egy kissebb kék sérülése lett,az autója is megsérült .


Felhívtam a biztosítót akik mintha nem is az én autómról lett volna szó annyit mondtak,hogy majd ha zárul a biztosítási ügy arról majd kapok papirt ...nem énrám tartozik a dolog ?


2013. jan. 14. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:

A biztosító részéről annyi fog történni, hogy a biztosítási kategóriád csökken, és megemelik a biztosítási díjat.


De nem értem, miért nem szólt akkor a férjed.

Ha a hölgy az árok (jobb oldal) felé rántotta a kormányt, akkor a férjed a belső sávok valamelyikében haladt, így a hölgy jobbról akart előzni. Ami szabálytalan. Autópályán tilos.

2013. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a férj akart jobbra sorolni és ott jött a nő. A biztosítót nem értem, nincs bejegyezve a férjed üzembentartóként?
2013. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kettes, ezt írtam :) Hogy a nő is szabálytalan volt, hiszen ha nagy sebességgel jött (még a kormányt is elrántotta), akkor el akart haladni jobbról, a bal oldalán haladó férj mellett.
2013. jan. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi egyes! Megírtam a válaszom, elmentem másfele, visszajöttem, na, ezt meg nem küldtem el. Katt. Késtem egy fél órát, de nem néztem, lett-e közben válasz. :)
2013. jan. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!