Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Volánbuszok fotózása miért...

A Volánbuszok fotózása miért engedélyköteles a pályaudvarokon?

Figyelt kérdés

Olvastam napokban több indexes topikok is, meg buszfotós által vezetett blogon/weboldalon is (hasonló buszrajongó vagyok), hogy buszállomáson csak engedéllyel szabad a Volánbuszok fényképezése, meg balhéznak érte a szekusok, stb.

De felmerült bennem a kérdés, hogy vajon egy buszpályaudvaron mi indokolja a fotózás engedélykötelességét?

Eleve közterületen ugyanúgy lehet fotózhatóak a buszok pl. menetközben, akkor állomáson mitől másabb egy buszról készült kép?

Másrészt mégcsak nem is privát, hanem állami tulajdonú járművekről van szó, harmadrészt meg a sofőrök és utasok személyiségi jogait ígyis-úgyis be kell tartani, függetlenül attól, hogy hol van épp egy busz, tehát ilyen szempontból is nem oszt-nem szoroz, hogy állomás vagy utca


Mindezeket tekintve, mi lehet vajon az oka, hogy a Volánnál ennyire ragaszkodnak a pályaudvari fotózás előzetes jóváhagyásához/engedélyezéséhez?


(MÁV-nál ilyen tudtommal nincs, ott az állomások utasok számára megnyitott helyeken lehet fotózni bejelentkezés nélkül is, más tömegközlekedési társaságoknál sem tudok ilyesmiről)



jan. 12. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Mert magánterület. Közterületen fotózhatsz szabadon az mért nem elég? Én se pofátlankodok be a lakásodba fotózni és engedélyt sem tervezek kérni erre.
jan. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
1.-nél a pont.
jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

Na oké, de egy magánlakásba egyrészt nem látni be kívülről, mert zárt helyiség, másrészt oda azt engedek be akit én akarok, tehát el van zárva közforgalom elől.

Egy buszpályaudvar meg meg van nyitva a közforgalom számára, tehát bárki jöhet-mehet ott, akkor már miért fontos egy olyan helyen a fotózás engedélyhez kötése, ahol amúgy is bárki bármit láthat, és bárki tartózkodhat ott?


Továbbá az is felmerül még, hogy a pályaudvarokon ez miért nincs kiírva? (Én még ott nem láttam magánterület táblát, laikus pedig jellegéből adódóan nem gondolja magától.)

jan. 12. 18:16
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
3. Ha nem vagy vak, akkor csak látod, hogy az egy pályaudvar, nem?
jan. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Látom, de ebből még nem következnek automatikusan a fentebb írtak. Mégcsak körülkerítve sincsen - hol vannak egyáltalán ennek a magánterületnek a határai?
jan. 12. 18:34
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
A buszpályaudvar miért magánterület?
jan. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem engedélyköteles. A szekusok nem jól tudták. Nyilván meglett mondva, hogy ne engedjék fotózni a buszokat, de azon kívül, hogy rád szól mást nem tehet, mert jogod van hozzá.
jan. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
60%

Véleményem szerint nettó hülyeségnek tartom az engedélykérést. Tegyük fel, hogy egy óvodás vagy egy iskolacsoport csinálna magukról csoportképet, akkor ahhoz is kellene külön engedélyük? Szintúgy egy busszal szelfiző csajnak is? 🤷🏽‍♂️🤦🏽‍♂️ Az okés, hogy magánterületnek minősül, de attól hogy valaki kedvtelésből csinál buszokról képet vagy videót, nehogy már súlyos bűnelkövetőnek minősüljön... Én már nemegyszer tevékenykedtem a Népligetnél, ahol eddig egyszer sem szóltak rám. Ahogy Stadionoknál sem.(na jó, egyszer a tavalyi hatvani retró napra induló faros videókészítése közben rám szólt egy security xd)


E közlekedési helyszínek terén még mindig jobban járunk, mint Lengyelország, ahol tényleg komolyan betiltották a pályaudvaron készülő képeket, videókat.

jan. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Justinianus ***** válasza:

VOLÁNBUSZ Zrt.:

Fotózási engedély kérelmezése a Volánbusz Zrt. személyszállítási szolgáltatás céljára alkalmazott járművein, létesítményeinek területén készítendő felvételek esetében szükséges.

Autóbusz-állomásaink olyan közforgalom előtt nyitva álló területek, amelyek elsősorban a személyszállítási közszolgáltatás igénybevétele céljából használhatók bárki által.

Az érintett területek birtokosaként az ettől eltérő célú igénybevétel engedély alapján történő ellenőrzésének jogát – a személyszállítási közszolgáltatás zavartalan lebonyolítása, a balesetek és a felvételkészítés miatt esetlegesen előforduló személyhez fűződő jogok sérelmének elkerülése érdekében – Társaságunk fenntartja.

jan. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!