Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy bíróság megítélt pénzt...

Ha egy bíróság megítélt pénzt és több mint egy éve lustálkodnak a végrehajtással, a körülbelül 20% inflációs károdon nevethet a bíróság és az adós?

Figyelt kérdés

jan. 14. 21:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Lehet korlátlanul halogatni és következmények nélkül sok éves inflációs kárt okozni?
jan. 14. 21:17
 2/7 A kérdező kommentje:
Pl. ha küldtek egy levelet az adósnak újra kb. fél év után, amiben tájékoztatást kérnek eljárás indításához.
jan. 14. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy érvényes bírósági végzésed amiben neked megítéltek egy bizonyos összeget akkor onnantól a kifizetésig igényt tarthatsz a késedelmi kamatra ami a mindenkori jegybanki alapkamat kétszerese. A jegybanki alapkamat meg nagyban függ az inflációtól.
jan. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hogyhogy kifizetésig, ha utalják a tartozást akkor már késő írni hogy tisztelt végrehajtói iroda, az összegből hiányzik a jegybanki alapkamat alapú késedelmi kamat kérem intézkedjenek a hiányzó összeg mielőbbi teljesíttetéséről?
jan. 15. 18:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy nálad mi a probléma. Leírom hogy az én tudásom szerint hogy történik a pénz behajtása (lehet én tudom rosszul).

-Van egy jogerős bírósági végzésed ami szerint megítélték neked az xy összeget. (nem fellebbeztek - jogerőre emelkedett).

-Gondolom az alperesnek továbbra sincs pénze fizetni.

-Ezzel a jogerős végzéssel kellene keresned egy végrehajtót hogy hajtsa be az összeget.

-A végrehajtó összegzi a tőketartozást, perköltséget, végrehajtási díjat, késedelmi kamatot. Felkutatja az adóst, felszólítja vagy ha az erre nem reagál akkor megkeresi a munkáltatóját és kötelezi az érvényes bírói végzés alapján a tartozás törvényes kereteken belüli megfizetésére (max 50% ig terhelhető egy jövedelem).


Nem vagyok ennek menetével tisztában, lehet hogy a bíróság adja ki ezt a végrehajtónak, vagy neked kell keresni egyet. Az ügyvéded el fogja mondani a menetét.

jan. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van a bíróságnak végrehajtói irodája, azok húzzák radikálisan sokáig hogy 1 év múlva se kezdtek el szinte semmit. Még mellettük még egy végrehajtót kéne keresni?
jan. 17. 22:18
 7/7 A kérdező kommentje:
8 hónapja telt le a fizetési határidő ami szerepel jogerőre emelkedett végzésben. Ha most fizet az ember, 10% a jegybanki alapkamat, tehát annak kétszeresét nézve 20%*8/12=13,3% jár nekem a megítélt végösszegből? Pl. ha 100 milliót kell fizetnem neked és 2023 június 8-án vált jogerőssé ez az ítélet, akkor ha kifogásokat írok a bíróság végrehajtói irodájának amikor keresnek hogy nem kaptam meg a számlaszámodat tőled, hibaüzenetet ír a banki felület és minden ilyen baromság, akkor ha rajtad röhögve februárban fizetek, akkor ugyanúgy 100 milliót kell fizetnem és csak perrel tudod a teljes 113,3 milliódat megkapni?
febr. 8. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!