Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Menzán a túrós tésztába...

Menzán a túrós tésztába szalonnát tett a szakács, én meg Vegán vagyok. Milyen hatóságot kell értesíteni?

Figyelt kérdés

Mire számíthat?

Ez a NÉBIH-jögköre?



jan. 15. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egyenesen az FBI-t. Ez már nemzetlözi ügy. Vagy a CIA-t.
jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Szalonna nélkül sem lenne vegán ám :D

A többieknek legalább finom volt. Nálunk sose tettek bele szalonnát :( Csak a tanárok kaptak :(

jan. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Ugye te most csak viccelsz ezzel a kérdéssel ?
jan. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

az nem baj, hogy turo is van benne?

Sot, a tesztaban is lehet tojas.

Ajjaj, nehez a hulyek, akarom mondani veganok elete.

jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Alapból minek eszel túrós tésztát ha vegán vagy?
jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
"Komoly" vegán lehetsz, ha a túró, a tejföl és az egyébként tojásból készült tészta nem zavar, de a szalonnáért azért kivernéd a patáliát... :D
jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Nem akarok hülyeséget mondani, de azt hiszem, nincs olyan hatóság, aminek hatásköre lenne ilyen esetekre. Már csak azért sem, mert a "vegán" mint fogalom nem definiált jogilag (sőt, művelői között sincs teljes egyetértés, mi tartozik ide). Ugyanígy az állítólag vegán (ám valaki szerint nem) ételeket áruló éttermekkel szemben sem tudnak fellépni, szankcióként marad a Google Reviews (ami sokszor hatásosabb bármilyen hatóságnál).


Polgári jogilag meg kell vizsgálni a köztetek (menza-te) létrejött jogviszonyt. Amennyiben a szerződésben kikötöttétek, hogy kizárólag vegán ételeket szolgáltathatnak neked, és ezt kellő részletességgel ki is fejtettétek, úgy a kontraktuális kárfelelősség szabályai szerint kérhetsz kártérítést, megtagadhatod az aznapi ebéd kifizetését, illetve felmondhatod a szerződést a jövőre nézve.

jan. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

7-es és a kérdező is: ugye tudjátok, amit már itt előttem többen megjegyeztek, hogy a vegán nem eszik semmilyen állati eredetű ételt?

Ebbe beletartozik a túrós tészta néhány eleme, úgymint a túró, tejföl, tojás a tésztába.

Ha meg tudjátok, akkor mi ez a hülye kérdés és mi ez az okoskodó válasz ?

Aki húst nem eszik, az vegetáriánus.

A vegán az, aki semmi állati eredetűt sem.

Csak mielőtt hatóságokat, jogszabályokat emlegetnétek ... :)

De te kérdező akkor azzal sem vagy tisztában, hogy vega vagy vegetáriánus vagy ? Ha túró, tejföl tojás mehet, akkor mi is vagy ?

jan. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

#8


1. Nem vagyok köteles tudni ki vegetáriánus, ki vegán, és nem vagyok köteles ismerni a 69881 egyéb speciális étrendet, diétát és ezek elnevezését sem. Az is lehet, hogy az amúgy vegetáriánus, de önmagát tévesen vegánnak aposztrofáló kérdező téved. Szinte lényegtelen, ettől még ott volt a szalonna a túrós tésztán.


2. A túrós tészta elkészíthető vegán módon. A tojást nem tartalmazó tésztára már itt, Kelet-Európában is csak 60 év felettiek csodálkoznak rá, a tejföl és a túró kvázi helyettesítésére pedig többféle termék is létezik.

jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Crisopher ***** válasza:
83%
Kemény hely az alapítványi iskola menzája 🤣🤣🤣🤣🤣
jan. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!