Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, ha a munkáltatóm...

Mi a teendő, ha a munkáltatóm többszöri felszólításomra se adta ide a szerződést, és most fel akarok mondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy olyan szituáció, hogy a főnökkel megbeszéltük a bért és a munkaidőt, amit viszont megváltozatott.

Fel akarok mondani, de kötelez 30 napos felmondási időre.

Mi a teendő olyankor, amikor nincsen általam aláírt szerződés, viszont ő ragaszkodik a 30 naphoz?

Csupán egy emailes csatolmányt küldött el nekem szerződés TERVEZET néven, amit megígért hogy kiegészítünk.

Előre is köszönöm a segítséget!:)



jan. 15. 14:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Semmit. Felmondasz oszt cső. Nem értem mért tekintenek egyesek a főnökükre istenként.
jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Ha EDDIG nem kaptál szerzödést, akkor feltehetöen nem is vagy bejelentve, feketén vagy foglalkoztatva.

A felmondáshoz eleve nem kell szerzödés, a törvényes felmondási idö 30 nap, azt eldolgozod és kész.

jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!:)

De egyáltalán nem tekintem istennek ezt az embert ugyanis többször is rászolgált a bizalomvesztésre.


Itt igazából az érdekelni hogy lesz e valami következménye ennek, ha úgy cselekszem ahogyan mondtad.

jan. 15. 15:08
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy írták, ha nincs szerződés, MOST, eljössz, és annyi.


De ha van is, sosem értettem a elmondási időt. Haverom ismerős portással elkapatta magát "részegen". Egyből nem kellett maradnia. Barátnőm bemenet, majd 2 napig a WC-ben telefonozott, 3. nap nem kellett mennie. Én 1X futottam bele a felmondási időbe, bementem, elkezdtem a melót, dél sem volt, és majdnem verekedés lett az ügyféltérben, mert 100%-ig, betartottam az előírásokat. Még aznap megkaptam a papírt, és nem kellett soha többé bemennen.

jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kettes köszönöm a válaszodat!


De, be vagyok jelentve , mert a NAVon ügyfélkapun keresztül lekérdeztem a bejelentéseimet, és ott volt a jelenlegi munkahelyem, ezért is állok értetlenül a helyzet előtt, hogy hogyan lehetséges hogy be vagyok jelentve ha nem íratott alá velem szerződést.

jan. 15. 15:17
 6/18 A kérdező kommentje:

3mas, köszönöm a válaszod! Ment a zöld kéz

Sajnálom hogy majdnem verekedés lett a vége, de végülis ez egy alibi is lehetett akkor a felmondásra.

jan. 15. 15:19
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

"De ha van is, sosem értettem a elmondási időt."

Tudod, civilizált emberek között van egy úgynevezett értékrend. Ha a főnököd egy r*hadék volt, akkor erkölcsileg teljesen oké, amit az ismerőseid csináltak (az már nem feltétlenül, amit te tettél, hisz köze nincs hozzá ügyfelek életét nehezítetted meg), de tudod nem minden felmondás azért történik, mert egyik, vagy mindkét fél r*hadék volt.

jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%
7. Ez jogos! Az én értékrendem azt mondja, ha valahol befogadnak, munkát adnak, onnan nem lépek le, ha máshol 5 forinttal többet kínálnak, mint ahogy sok mai fiatal teszi.
jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"ezért is állok értetlenül a helyzet előtt, hogy hogyan lehetséges hogy be vagyok jelentve ha nem íratott alá velem szerződést."

Nem tudom pontosan, hogy ez hogy történik, de valószínűleg a lejelentéshez nem kell csatolni a munkaszerződést is, csak lenyilatkozni azt és beírni a szükséges adatokat. Ilyen szempontból pedig a munkáltatód valószínűleg elb*szta, mert előbb adminisztrált le téged, mintsem ténylegesen szerződést kötöttetek volna.

Lehet tudni, hogy mennyi ideje vagytok munkaviszonyban? Kvázi azt kérdezem, hogy próbaidőn vagy-e.

Ettől függetlenül ha nincs szerződés, nincs kötelezettség. Ha pedig erősködni akar, akkor simán mondhatod azt a hatóságoknak, hogy csak szóbeli szerződést kötöttetek, cáfolni nem fogja tudni a munkáltatód és így senki nem fog tudni mit kezdeni a szituval.

Én azt javaslom, hogy írásban adj neki egy ultimátumot és egy időpontot a szerződés aláírására. Ha ez nem történik meg, vagy nem az általad kívánt módon történik meg, akkor egyszerűen sétálj el.

jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm a válaszodat! Megy a zöld kéz neked is.

Igen, hivatalosan bejelentve nála körülbelül olyan 5 hónapja vagyok.


Akkor gondolod hogy nem tud velem mit kezdeni így?

Mármint ártani

jan. 15. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!