Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartási szerződést hogy lehet...

Tartási szerződést hogy lehet felbontani közös megegyezéssel? Bíróságon, vagy esetleg jegyző, ügyvéd?

Figyelt kérdés

jan. 18. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell ehhez se bíróság, se jegyző. Ügyvédet, ha akartok, bevonhattok.
jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ügyvédi közreműködés nélkül mit kell tennünk?
jan. 18. 17:51
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Ügyvédi közreműködés nélkül is felbonthatjátok a szerződést, feltéve, ha jogszabály nem írja elő az írásba foglalást.


A tartási szerződéseknél az eltartó tipikusan ingatlan tulajdonjogát szerzi meg, ilyen esetben mindenképpen ügyvédi okirat szükséges a szerződés felbontásához.

jan. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Végrendelet írásnak mi lenne a legbiztosabb és legegyszerűbb módja?

Kizárás vagy kitagadás az előnyösebb egy méltatlan testvérrel szemben?

Anyumat gondozom évek óta, húgom nem is tartja velünk a kapcsolatot.

jan. 18. 18:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet bontani az eltartási szerződést, de az eltartó visszakövetelheti az idáig az eltartottra, illetve eltartásra költött összeget. Mindenképp érdemes ügyvéddel intézni.

Végrendelet, ha kézzel írja, csak alá kell írnia, egyébként két tanú szükséges. Kitagadáshoz nagyon komoly indok szükséges, (pl. a szülő életére tör, stb.) Egyébként pedig a köteles rész jár a testvérnek.

jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Az eltartó én vagyok, így elszámolásra nem lenne szükséges.

Úgy tudtam, hogy pl amennyiben nem foglalkozik a szülővel, az is elég indok a kitagadásra.

Ráadául húgom már 7 évvel ezelőtt kötött anyunkkal tartási szerződést, amit nulla teljesítés alapján kérésünkre felbontott a bíróság. Ő nem is reagált.

Fél év után kirakatta maguktól a körzeti megbízottal.

jan. 18. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!