Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van a polgármestereknek és a...

Van a polgármestereknek és a jegyzőknek büntetőjogi felelőssége?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam se anyagi se büntetőjogi felelősségük nincs.ŰHa hibáznak munkájuk végzésénél,vagy ami rosszabb korruptak és tudják hogy megússzák akkor megtehetnek mindent

jan. 21. 14:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Például közmunkán voltam egyszer kijött egy ellenőr nem létező közmunkásokat keresett nem létező emberek neveit kérdezte hol vannak? Nem létező közmunkásokra vették fel az állami támogatást és semmi bajuk nem lett belőle.Ez Parádon volt kb 9 éve.
jan. 21. 14:34
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha bűncselekményt követnek el, persze.
jan. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hibás döntésekért nem, mert egy ember sem tévedhetetlen. Viszont ha BTK-ba ütközőt csinál, azért igen.
jan. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

“ tudják hogy megússzák akkor megtehetnek mindent”


Eléggé katyvasz amit írsz. Elkövetnek egy bűncselekményt, majd azt megússzák. Igen, ha nem derül fény rá, nem bizonyítható akkor nem bűnhődnek. De ez nem csak politikusra igaz hanem mindenkire. Ha történik egy emberölés, lopás, bármi és azt nem lehet bizonyítani akkor büntetlen marad.


“ Úgy hallottam se anyagi se büntetőjogi felelősségük nincs.”


Büntetőjogi felelőssége hogy ne lenne? Ha elkövet egy bűncselekményt amit rábizonyítanak akkor elítélik.


Anyagi felelosssege.. te jó eg.

jan. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!