Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudunk tenni?

Mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés
A barátnőmet nagyon megszivatta a családja. Az apja ígért neki egy új telefont, amit részletre vettek meg, hiába mondtam, hogy nem jó ötlet. A kedves papa megígérte, hogy fizeti a törlesztőt, erre most letagadta, hogy ígért volna bármit is, mikor kiderült, hogy még egyetlen részletet sem fizetett be. A probléma az, hogy ez a gyökér a barátnőm nevére vette meg a telefont (ketten mentek el megvenni és a barátnőm nevére iratta, ő meg nem sejtett semmit...), neki viszont nincs jövedelme, 19 éves, az érettségire készül. Itt jön a gond, hogy nem tudunk nagyon mit tenni, mert az apja röhögve letagadja, a számlák meg csak gyűlnek. Kicsit kétségbe kezdünk esni, mit tehetnénk?

jan. 22. 20:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha a barátnőd nevén van? Kifizetitek, mást nem tudtok.
jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
A barátnőd saját magát szivatta meg ezzel… ki kell fizetni, vagy jön a behajtó.
jan. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#2 Honnan tudhatta volna, hogy az apja egy ekkora gyökér lesz és nem tartja be az ígéretét?

Azon gondolkozunk, hogy nem lehet-e valahogy átírni az apja nevére a számlát.

jan. 22. 21:31
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Ki volt a szerződő fél, volt kezes? Gyanús a dolog, hogy egy állandó jövedelem nélküli embernek részletfizetésre odaadnak bármit is. Látni kellene a szerződést.
jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
#3 hát azért az ember ismeri a szüleit, h képesek e ilyet megtenni vele. Én pl tudom, h az életem is rájuk bízhatnám, nem h egy ilyen piti telefon témát. Aki ilyet megcsinál a saját lányával, az nyilván nem egyik napról a másikra lett gyökér.
jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, ezt nem itt kell rendezni hanem a telefontársaságnál. Ilyen esetben azonnal vissza kell menni, jelezni kell, hogy nem tudnak fizetni és akkor elmondják van-re mód a szerződés felbontására, a készülék visszaadására vagy sem.

Ha nincsen akkor marad az, hogy a barátnőd az apja helyett az anyjához vagy más rokonához fordul segítségért, tőlük kér kölcsön és idővel visszafizeti. Ehhez nyilván dolgoznia kell, de hétvégén egész jól lehet keresni boltokban, gyorséttermekben.

Saját tapasztalatból mondom, velem is megtörtént 19 évesen, hogy olyanban bíztam meg aki becsapott, meglopott, a kárt pedig nekem kellett kifizetnem. Akkor nekem a nagynéném segített kölcsönnel és sokat melóztam mire visszafizettem neki. Ez van. Tanulópénznek nem volt rossz, azóta nem tudtak így átverni pedig nagyon sok év eltelt már közben.

jan. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
26%
Fuh micsoda problémák úristen… dolgozzon pl…
jan. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem vette eszre a baratnod hogy o irkalta ala a papirokat a telohoz?
jan. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
Jovedelem nelkul biztosan nem kotott vele szerzodest a szolgaltato. Kamu
jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

19 évesen annyi esze sincs, hogy elolvassa mit írkál alá?! Már bocsi, de tudhatta volna, hogy milyen az apja, tudhatta volna mit jelent, hogy aláírni, szerződés, stb. Nézzétek meg azt a szerződést.

Persze arra jó volt apuka, hogy megvegye a telefont, most meg elhordjátok, hogy fizetni kell? Komolyan azt hittétek, hogy 19 éves felnőtt nőnek majd apuci meg anyuci vesz telefont?!

jan. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!