Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbízási szerződésből keletke...

Megbízási szerződésből keletkezhet biztosítási jogviszony, ha magam befizetem a járulékokat?

Figyelt kérdés
Ha van egy szóbeli megbizási szerződésem amiből jövedelem származik, es azt bevallom az apehnél, én magam kifizethetem utánna a járulékokat, (Tb, nyugdíj) akkor keletkezhet belőle biztosítási jogviszony?... hogyan működik ez? Azért fontos ez mert nekem kellene az ez után is járó járó biztosítási idő, illetve az év végi jövedelembevallásban az igazolt jövedelem. Egyébként van másik hivatalos megbízási szerződésem egy cégnél amiből vonják is a járulékékokat, de nekem a következő évben kellene több fizetés papiron, hogy tudjak magasabb összegű ellátáshoz jutni majd. Rokkantsági ellátás. 1095 biztosítási nap kell. És a kérelem benyújtását megelőző évben igazoltan magasabb jövedelem.

jan. 24. 10:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden esetben külön szerződést kell kötni a nyugdíjbiztosítóval, az államkincstárral, mert konkrétan kell megszabni mit fizetsz be mennyi időre.

Meg lehet csinálni, pár éve én is gondoltam rá amikor viszonylag kis bevételem volt csak hogy mellé teszek még pénzt a jövőre azzal, hogy befizetem a járulékokat amikkel a havi befizetésem magasabb lesz és így majd a nyugdíjnál később azt a magasabb összeget és a teljes időt veszik figyelembe. Azonban ez elég sokba kerül.

Neked ez lenne szerintem ami kell, a szolgálati idő vásárlása:

[link]

"A szolgálati idő és nyugdíjalapot képező jövedelem szerzése céljából köthető megállapodás

Aki nem áll biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyban, vagy rá a biztosítás nem terjed ki, illetve, ha a biztosítása szünetel (pl. fizetés nélküli szabadság miatt), megállapodást köthet a nyugdíjhoz szükséges szolgálati idő, illetve a figyelembe vehető jövedelem megszerzése céljából. A szolgálati idő és nyugdíjalapot képező jövedelem szerzésére irányuló, és a felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében folytatott tanulmányok idejének szolgálati időként történő elismerésére irányuló megállapodást nem lehet visszamenőleg megkötni. A nyugdíjjárulékot a tárgyhónapot követő hónap 12. napjáig kell megfizetni."

jan. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm. Nálam nem szolgálati idő kell. Az is jó lenne. Hanem biztosítási idő. Mert amit én rokkantsági ellátást szeretnék kérni, annak nincs köze a nyugdíjhoz, (tudtommal) hanem biztosítási idő kell. Tehát lett a Tb fizetve.

Ezt szerintem nem lehet megvásárolni. Viszont ebben az esetben ha ez a szogálati idő nem egyezik a biztosítási idővel akkor a válaszában foglaltak rám nem vonatkoznak, bár értékes a hozzászólása. Azt nem tudom hogyha valaki rokkantsági ellátást kap az majdan kaphat e nyugdíjat, hisz a rokkantsági ellátás alatt ugyan dolgozhat valaki, ha tud. Tehát ha mégis eléri a nyugdíj korhatárt akkor a rokkantségi ellátást szerintem megvonják. A kettő nem hiszem hogy kapható együtt, de ezt nem tudom. De ez lehet egy új kérdés is.

jan. 24. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!