Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtási díjat ebben az...

Végrehajtási díjat ebben az esetben kinek kell fizetni?

Figyelt kérdés

Üdv

Volt egy xxx ezer Ft tartozásom, gyerektartas amit a bíróság felosztott havi xxFt plusz az X összeg amit megállapitott.Rendszeresen utáltam,az X összeget mellé a xxzer Ft törlesztését a 10.000 Ft

A felperes mégis úgy döntött,hogy végrehajtast a xxx ftra....kaptam is a levelet ,hogy xx összeggel tartozom.. majdnem a duplája .én arra gondoltam,hogy ilyen sok a vh munkadíja,ezért ennyi amennyi.így ki is fizettem 4reszletben ezt az osszeget,közben utaltam minden hónapban a megállapított gyt összeget.Most pár hete kaptam egy újabb levelet a vh tol ,hogy újabb több xxx összeg tartozásról....Kiderült,hogy a vh kérő nem jelentette le ,sem azt ,hogy fizetem rendszeresen a gyt,és előzőleg is több hónapot kifizettem pluszba.Most megis úgy H igazolni tudom,hogy rendszeresen küldtem a havi gyt összeget,velem akarja a vh kérő a vh munkadíjat kifizettetni..Én egyszer kifizettem,a meglévő tartozást munkadijjal együtt,és mint kiderült sokkal többet mint kellett volna,és azon felül is utáltam ,és mégis amiért a felperes nem jelentette le ,hogy kapja a gyt minden hónapban,a felesleges 1'5evi munkadíjat velem akarják megfizettetni ... Érdemes ezzel bírósághoz fordulni? És a túl fizetest is kérni? köszönöm


jan. 24. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a végrehajtóhoz mennék be a kifizetett összeg igazolásával - az mondjuk nála is nyilván van biztos tartva, de az egyszerűség kedvéért.

Illetve vinném az utalásokról a bizonylatot a további, átutalt gyerektartásokról, hogy bizonyítani tudd, hogy fizetted utána már rendesen.

Végrehajtónál kezdj!

jan. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

A végrehajtás költségét mindig az adós fizeti. Ez alap.

Az más lapra tartozik, hogy jogos az összeg nagysága vagy sem.


Mindenféleképpen a végrehajtónál kezdj és egyeztessétek a befizetéseket.

jan. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már sikerült!Nem nekem kell,mert nem volt jogos a követelés.
jan. 28. 09:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Hátha nem volt jogos, akkor nyilván nem neked kell állnod. De ha jogos lett volna, akkor viszont igen.
jan. 29. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!