Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerektartást azt vonni...

Gyerektartást azt vonni fogják automatikusan ha megállapítják, vagy pedig csak fizeti az akinek fizetni kell?

Figyelt kérdés
Mármint csak akkor tiltják le a fizetésből ha nem fizet és végrehajtónak adják az ügyet, bíróságon ha megállapítják a gyerektartást, ott az apa kötelessége utalni, ha nem utal akkor én beadom a gyamugynek aki továbbítja a vegrehajtónak és ő tiltja le igaz? Vagy már első tárgyalásnal ha megállapították automatikusan letiltja?

jan. 24. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapból nincs tiltás.
jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát megadják az esélyt, hogy magától fizessen? Akkor ezek szerint gondolom igen.
jan. 24. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Alapesetben a tartásdíjra kötelezett fizet magától, nem tiltják le kapásból.

De ha feltételezed, hogy nem fog fizetni, lehet kérni egyböl a letiltást.

jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha ő azt mondja a bíróságon, hogy fog fizetni, én pedig azt, hogy szerintem nem? Az a baj, hogy szerintem a bíróság meg fogja adni az esélyt, hogy magától fizessen. Mivel szerintem senkiről nem lehet feltételezni a legrosszabbat, jól gondolom? És ha esetleg nem fizet akkor gondolom tudom majd kérni, a letiltàst.
jan. 24. 20:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ragaszkodik ahhoz, hogy letiltás nélkül fizet, akkor kap egy esélyt.

Ha nem jön meg a tartássdíj, jelezni kell a gyámhatóságnál meg a bíróságnál, és kérni a letiltást.

Az elmaradt tartássdíjat visszamenöleg szintén ki kell fizetnie.

jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most lesz majd tárgyalás, ahol megfogják állapítani a tartásdíjat.. köszi a választ.
jan. 24. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!