Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet e a gyerek apjától...

Lehet e a gyerek apjától extra kiadás címszóval segítséget kérni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Három éves volt a gyerekünk, mikor különváltunk az apjával, azóta egyedül nevelem a gyereket a saját lakásomban. (Neki nincs lakása és hónapokig nem is nagyon jön a lányát meglátogatni, csak ha megkérdezem, mikor jönne mégis? De már ez nekem kellemetlen.)

Gyerektartást fizet, az elmúlt években emelte is kérésre.

Vettem egy nagyobb lakást, ezzel ha nem is lenulláztam magam, de hatalmas kiadásba vertem magam, mert még kéne oda bútor is. No meg előbb felújítás kicsit, és persze megélni valahogy.

Az elmúlt években ha valami extrára kértem pénzt- az osztálykirándulásra kért 10e Ft már az volt neki- , az is fájt neki. Egy éve nem dolgozik azon a helyen, ahol 20 évig, és közölte, hogy most 60000 Ft tartásdíjat tud fizetni minden hónapban, de semmi egyebet.

A kérdésem lényege, hogy kérhető e ilyen esetben bármi atyai segítség, vagy azt úgy veheti, h nekem segít?



nov. 26. 10:34
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
98%
Csak a gyerektartás kötelező, ezen felül semmi.
nov. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
91%
Miért fizetne ő arra, hogy te vettél egy lakást?
nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
89%
Nem kötelező, hacsak nem ő kényszerített hogy nagyobb lakást vegyél. 60 ezer gyerektartás egy gyerekre nem is rossz.
nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
91%

#3 jaja. Apámnak anno 15 ezret kellett volna fizetnie rám meg a nővéremre, még azt sem adta oda anyámnak talán csak vagy 2 alkalommal 10 év alatt.

60 ezer tök jó 1 gyerekre sztem. Nem azt mondom, h annyiból megvan a gyerek, csak h a legtöbben ennyit sem kapnak.

nov. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
76%
Műkörmösödet ne ő fizesse?
nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
80%
A teljes rezsidet, kajádat meg szórakozási igényeidet ne fizesse plusszba még?
nov. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
96%
A felújításra, bútorokra nem kérhetsz tőle plusz pénzt. Az a te dolgod, hogy elköltöztél ahogy az is, hogy javítani kell a házon.
nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Neki a gyerektartást kell csak fizetnie, semmi mást. Te döntöttél úgy, hogy nagyobb lakást veszel, ennek a kiadásait neked kell fedezned, semmi jogalapod nincs erre pénzt kérni, még arra hivatkozva sem, hogy a gyerek miatt költöztél máshova, hogy neki jobb legyen.
nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
72%
Mibű"?
nov. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
96%
Lehetni lehetne. De ez nem az a helyzet. A te lakásod és annak berendezése nem a gyerek apjának dolga. Ha szemuveg/fogszabalyzo/hasonló kellene, ahhoz jogosan lehetne kérni. Ehhez nem
nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!