Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogai/ jogosultságai/...

Milyen jogai/ jogosultságai/ hatáskörei vannak egy határvadásznak?

Figyelt kérdés
Több 3. országos határátkelőn is a határvadászok megállítják a gyalogosokat, a két határ között. Kérdezem én, Mely kérdéseket tehetik fel? Elkérhetik-e bármely hivatalos okmányomat? Megakadályozhatnak-e? Mit szabad/nem szabad nekik mondaniuk/tenniük.

jan. 28. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Jogosult odaperkelni.
jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy elkérhetik az okmányaidat. Naná, hogy megakadályozhatnak abban, hogy elszökj előlük. De nem értem, miért nem akarsz velük együttműködni? Hiszen csak a törvényes rend fenntartásáért dolgoznak.
jan. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Boldogan válaszolok. Azert mert eszik a sz__, ha nagy az autósor akkor fontoskodnak abban hogy ki melyik sorba állhat, ha biciglivel akarok átkelni akkor majd le rántanak róla, arról pedig nem beszélek hogy mekkora iskolázatlan bunkó az összes akivel sajnos minden egyes nap találkzok. A legjobb dolguk az hogy ha jó kint az idő akkor őrzik a csíkot. A munkája az hogy az illegális tömegmigrációt megállítsa. Ha bent vagyok a Magyar és 3. országos határ között EGYEDÜL akkor elég eggyértelmű hogy ez nem illegális és nem is tömegmigráció. Ha pedig tényleg az lenne akkor pedig nem az a két többtonnás okostojci állítaná meg, hiszen arra nem alkalmas hogy megvédjen bármit is csak arra hogy szopassa a saját népét. Ha valamit is érne ez a munka akkor nem 8 általánossal jutna ide az isten háta mögül.
jan. 29. 08:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, tudom miről beszélsz. Jogában áll igazoltatni, megállítani, ruházatot átvizsgálni. Írhatsz panaszt, aztán járkálhatsz utána a meghallgatásokra.

A végén meg érdemi intézkedés nem történik ellenük általában. Mondjuk valakit megrónak, aztán még 10-et. Ettől még nem fog változás történni, majd a maradék 300 b.szogat tovább. Más országokban még rosszabb.

Ha nem tetszik, ne menj arra (ez a válasz). Évek óta ez megy.

Ha nem akarod, h előállítsanak akkor ne flegmázz velük, nem nyerhetsz.

jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A határvadász rendőr, így a rendőrségi törvényben - 1994. évi XXXIV. tv.) írott jogai vannak veled szemben.

Az intézkedési kötelezettsége is azon alapul.


Javaslom, ne kekeckedj velük, mert te jársz rosszabbul.

márc. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!