Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet amerikai vezetéknevem?

Lehet amerikai vezetéknevem?

Figyelt kérdés
Meg szeretném változtatni a vezetéknevemet. A mostani vezetéknevem is külföldi hangzású, Magyarországon is használják nagyon sokan de leggyakrabban hosszú betűvel írják és hozzátesznek egy h betűt is a végére. Nekem viszont rövid betűvel van írva és nincs h a végén úgyhogy inkább külföldi mint magyar a vezetéknevem. Egyébként a vezetéknevem indiai, magyar, norvég és dán eredetű egyszerre. És jogosult vagyok a svéd állampolgárságra amivel könnyedén meg tudnám változtatni a vezetéknevemet amerikai hangzásúra (Svédországban nem gyakori a kiválasztott vezetéknév amire váltani akarok viszont ott beszélnek angolul, nincs olyan vezetéknevű családtagom amire változtatni akarom) de még egy évig nem szerzem meg a svéd állampolgárságot mert itt Magyarországon az albérlet minimum bérlési ideje egy év, kiutazni szeretnék az állampolgársággal, itt maradni bonyolult lenne vízummal, és kettős állampolgársággal pedig bonyolult lenne adózni (vannak könyvelőim de nekem minden bonyolult). Viszont én most azonnal akarok vezetéknevet változtatni! Megoldható?

febr. 2. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

Persze.


Trump-ot ajanlom.


Trump Danika Nicholas / Danika Nicholas Trump

febr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Egy borzasztó katyvasz, amit leírsz, semmit nem értek belőle. De a kérdésedre a válasz, amennyit sikerült belőle kihámoznom: a vezetéknév változtatás nemcsak hoppra megy, fizetni kell érte, és hetekbe telik, mire átfut - tapasztaltam, mert nevelőapukám nevét vettem fel. Főleg a nem magyaros hangzású neveknél lehet el sem fogadják a kérelmedet.
febr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Fizetni kell érte, és hetekbe telik, mire átfut "


Nálunk inkább hónapok voltak. Majd' fél év. És még nem is az, hogy valami kitalált név, hanem nagyszülő nevéről volt szó.

febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vehetsz fel random vezetékneveket, a névfelvétel elég szigorúan szabályozva van Magyarországon. Alapvetően csak magyar vezeték- és keresztnevet vehetsz fel, ezért írják pl. a Ricardo-t Rikárdónak, a Jenifert meg Dzsenifernek. Sőt, olyan keresztnevet fel sem vehetsz, ami nincs benne az anyakönyvi bejegyzésre alkalmasnak minősített keresztnevek listájában.

A vezetékneveket mégszigorúbban szabályozzák, pl. nem vehetsz fel régiesen írt családnevet, csak ha a saját felmenőid között van valaki akinek úgy írták a nevét. De erősen gyanítom, hogy külföldi hangzású vezetéknevet sem vehetsz fel. Akkor működhet a dolog, ha valamilyen rokonod, felmenőd vezetéknevét akarod felvenni, ahogy már írták előttem. Ugyanis meg kell indokolni hogy miért váltasz nevet, és azt el is bírálják, szóval nem úgy megy hogy én holnaptól Kovács leszek, jövő héten meg Nagy. A pénzügyi részét nem ismerem, de gondolom fizetni kell érte, de ha odáig eljusz akkor biztosan erről is megtalálod az információkat.

Szóval összegezve, "most azonnal" nem fogsz tudni nevet váltani, főleg nem idegen hangzásút.

febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Fsms ***** válasza:
60%
Kalányos Jefferson.
febr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És olyat nem lehet, hogy több mint egy millió forintot fizetek és elfogadják? Megoldható pénzzel?
febr. 2. 17:35
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Errol a "hatul kezetfogunk" megoldasrol szerintem kerdezd meg Orban Viktort vagy Putint, Xi Jin Ping-et. Profik. De 1 millio bitcoin, nem HUF.
febr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
6 egyszerűbben megoldod, ha kijössz németekhez, kivárod az 5 évet, neked esélye, hogy már csak annyi lesz, és német állampogárként van jogod nevet változtani, annyi kikötés van, hogy nem lehet valami híresség, vagy politikus, pl. nem lehetsz Angela Merkel, meg ilyenek. Elvileg sokkal lazább, úgyhogy inkább a hivatalnoktól függ, hogy mennyire sza@rrágó.
febr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Attól, hogy havi szinten felteszed gyakorlatilag ugyanazt a kérdést nem fogják engedélyezni neked továbbra sem, hogy Apple legyen a vezetékneved.

1 hónap múlva légyszi fogalmazz majd érthetőbben

febr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"német állampogárként van jogod nevet változtani"

Svéd állampolgárként nem lehet??? Az leszek nemsokára, német állampolgár nem leszek soha!

febr. 3. 03:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!