Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet amerikai vezetéknevem?

Lehet amerikai vezetéknevem?

Figyelt kérdés
Meg szeretném változtatni a vezetéknevemet. A mostani vezetéknevem is külföldi hangzású, Magyarországon is használják nagyon sokan de leggyakrabban hosszú betűvel írják és hozzátesznek egy h betűt is a végére. Nekem viszont rövid betűvel van írva és nincs h a végén úgyhogy inkább külföldi mint magyar a vezetéknevem. Egyébként a vezetéknevem indiai, magyar, norvég és dán eredetű egyszerre. És jogosult vagyok a svéd állampolgárságra amivel könnyedén meg tudnám változtatni a vezetéknevemet amerikai hangzásúra (Svédországban nem gyakori a kiválasztott vezetéknév amire váltani akarok viszont ott beszélnek angolul, nincs olyan vezetéknevű családtagom amire változtatni akarom) de még egy évig nem szerzem meg a svéd állampolgárságot mert itt Magyarországon az albérlet minimum bérlési ideje egy év, kiutazni szeretnék az állampolgársággal, itt maradni bonyolult lenne vízummal, és kettős állampolgársággal pedig bonyolult lenne adózni (vannak könyvelőim de nekem minden bonyolult). Viszont én most azonnal akarok vezetéknevet változtatni! Megoldható?

febr. 2. 16:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként a vezetéknevem indiai, magyar, norvég és dán eredetű egyszerre."

Mi bajod van?

"És jogosult vagyok a svéd állampolgárságra"

Akkor naluk erdeklodj. A magyarorszagi vezeteknev valtoztatasnak komoly korlatai vannak, mint mar fentebb leirtak masok is. Egyebkent azt sem irtad, hogy egyaltalan magyar allampolgarkent valtoztatnal-e nevet vagy svedkent, vagy indiaikent?

febr. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"A magyarorszagi vezeteknev valtoztatasnak komoly korlatai vannak, mint mar fentebb leirtak masok is."

És svéd állampolgárként akármire megváltoztathatom? Ott nincsenek korlátok? Lehet amerikai hangzású családnevem úgy, hogy nincs olyan nevű családtagom, svéd állampolgárként?

"Egyebkent azt sem irtad, hogy egyaltalan magyar allampolgarkent valtoztatnal-e nevet vagy svedkent, vagy indiaikent?"

Nem én vagyok indiai hanem a veztéknevem eredete!!! Utánanéztem az interneten! Beírtam a vezetéknevemet és kiadta az internet, hogy milyen eredetű! De nem én vagyok indiai, magyar, norvég és dán eredetű hanem az a vezetéknév amit éppen viselek!!! Egyébként svéd állampolgárként akarom megváltoztatni a vezetéknevemet mert Magyarország nem engedi. Egyébként én félig magyar, félig svéd vagyok elvileg, ahogyan én tudom, nem csináltam DNS tesztet, hogy milyen származású vagyok pontosan, csak annyit tudok, hogy az egyik szülő magyar, másik szülő svéd, Magyarországon születtem és jogosult vagyok a svéd állampolgárságra az anyakönyvi kivonatom szerint mert bele van írva, hogy az apa svéd állampolgár.

febr. 3. 06:26
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon te. Attól, hogy az adott országban laknak olyan vezetéknevű emberek még nem ered több helyről egy név 🤦🤣🤣
febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet valakinek egyszerre 3 - 5 eredetu a vezetekneve?


Sved+norveg+indiai+magyar+dan?


Erikson-Thoresen-Vashti-Oelsen-Nagy Danika Ferenc? Mi a franc ez?

febr. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!