Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rongálás, vagy közveszélyokozá...

Rongálás, vagy közveszélyokozás, illetve egy feljelentéssel el lehet érni valamit?

Figyelt kérdés
Mai nap folyamán az történt hogy tömbházba valaki 2 lakás előtt (beleértve a miénket is) egy kupac összetépett papírt gyújtott fel a lábtörlőn. Na most, a lábtörlő az megégett, az ajtó pedig szerencsére nem gyulladt be, csak jócskán kormolódott. Rendőrség persze ki lett hívva, azt mondták, hogy ez csak rongálás, és 50.000 ft alatti kár keletkezett (szóval ezzel a váddal sokra nem megyünk). Oké hogy végeredményként nem lett semmi, de a szándék az megvolt hogy leégjen a lakás. De utána néztem kicsit és szerintem beletartozhat a közveszélyokozásba, főleg hogy nem csak nálunk történt a tűzeset, hanem más lakónál is. Szerintetek? És milyen bűntetést kaphat az illető? (egyébként a földszinten van kamera szóval valószínűleg ki lehetne deríteni hogy ki volt az.)
febr. 4. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Én biztos tovább ütném a vasat, illetve megpróbálnám bizonyítani, hogy 50.00 Ft feletti a kár. Pl árajánlat kérése ajtócserére.
febr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az ajtó az annyira nem is érdekel. Inkább a testi épségem, a kisállatom, meg a tudat hogy akármikor újracsinálhatja az illető, és pl mi van, ha a következő alkalommal sikeres lesz.
febr. 4. 22:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Épp ez az, hogy pont az nem számít, hogy mi lett volna ha sikeres lett volna a tűzrakás, hacsak az elkövető nem vallja be, hogy azért tette, hogy pl. begyulladjon az ajtó.
febr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Többre mész vele, ha felrakattok több kamerát és füstjelzőt a lépcsőházba (bekötve egy távfelügyeleti céghez)


Beszélj a közös képviselővel

febr. 5. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Feljelentés. Én is gyújtogatásként kezelném az ügyet. És kér egy ajánlatot, minimum egy tisztasági festés és egy új ajtó. Az több, mint 50e. És sztem nem mellesleg gondolkodj el, hogy kinek okozol és milyen kellemetlenéged pl. a kisállataiddal (ugatás, szag, ürülék) vagy pl. galambetetés, láncbagózás az erkélyen és változtass rajta. Gondolom szóltak már, esetleg többször is, csak tojtál rá.
márc. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!