Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok letenni a...

Köteles vagyok letenni a szatyromat egy olyan boltban, ahol ezt nem írják ki, de csomagmegőrző sincs? Engem feljelenthetnek, mert ezt sérelmeztem, ill. A biztonsági őr hozzáállását leírtam a vásárlók könyvébe?

Figyelt kérdés

Engem kitílthatnak egy üzletből, mert panaszt tettem egy biztonsági őr számomra sértő viselkedése miatt? A történet röviden: bementem ma egy üzletbe egy nagyobb szatyorral (2 üzletben vásároltam előtte, blokkok megvoltak). Nem akartam szétnézni sem, célirányosan mentem az ajtóhoz közel, illetve az ajtóval szembe lévő állványhoz, ahol gyerek hajgumik, hajráfok, egyéb mütyűrök voltak. Majd az üzlet végéből hangosan rámszólva jön a biztonsági őr, hogy a táskámat le kell tenni. Erre a válaszom, máshol vettem ezeket, itt vannak a blokkok, mutattam a táskám tartalmát. Mondtam, nem fogom a földre letenni a kassza mögé, 1. nem higiénikus a földön, 2. Ki szavatolja, hogy ott is marad? Megkérdeztem, "úgy nézek ki, mit aki pár 100 forintos gyerek hajráfot el akar lopni?" A biztonsági őr lekezelően, nem túl inteligensen, akkor is mondta, hogy a munkáját végzi. Közben át adtam a szatyromat neki, fel is akasztotta egy állványra a kassza mellett. Én nagyon sértőnek éreztem ezt a bánásmódot, főleg, hogy szerintem az igazi zűrös alakot meg sem meri szólítani, de egy 30-as nőt igen. Nem hagytam magam, kértem az üzletvezetőt is. Persze ő a biztonsági őrnek adott igazat. Aztán a biztonsági őr már bírósággal is fenyegetett engem. Kérdezte az üzletvezetőt, hogy ki lehet tiltani engem? Erre elkértem a vásárlók könyvét, mindent beleírtam. Hiába mutattam a vita elején a táskámat, hogy máshol vett dolgok vannak, de mindenhez van blokk. Én úgy érzem nekem sértették meg a becsületemet, lejárattak. Ezek után nem is megyek oda. Kirakhatják a fotómat, hogy ki vagyok tiltva, mintha loptam volna?

Ha a bejaratnál ki lenne írva, hogy köteles vagyok a kassza mellé lerakni a táskámat, tudomásul veszem, de nem megalázva kiabálva odajön hozzá a biztonsági őr, követeli tőlem. Feljelenthet engem, mert a vásárlók könyvébe beírtam a hozzáállását?

Köszönöm!


febr. 5. 08:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
73%

Ha kirakja a fotódat, azzal több bűncselekményt valósítana meg:

- személyiségi jogok megsértése

- Képmáshoz, hangfelvételhez való jog megsértése

- jóhírnév megsértése

febr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezek után én kívánok ott vásárolni. Ott van a konkurencia bolt szinte mellette. Kitílthat. Ha fotómat kirakják, azzal ők rosszul járhatnak?
febr. 5. 08:56
 3/11 A kérdező kommentje:
*nem kívánok
febr. 5. 08:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kifogtál egy túlbuzgó biztonsági őrt, nyilván az üzletvezető őt védi, mert nem könnyű pótolni. Ne menj oda többet, úgyis reagálniuk kell majd a vásárlók könyvébe tett bejegyzésedre.


Én egyszer eg coopban csipogtam be, de a pénztárcámon kívül semmi táska nem volt nálam, mégis habzó szájjal esett nekem a pénztáros, hogy pakoljam ki a zsebeimet. Olyan farmer volt rajtam, amin nem volt zseb, a pulcsim zsebében meg összesen egy összegyűrt használt zsepi volt, de ott agresszorkodot a pénztáros, hogy mit tettem el, meg hova. Nagyon nagyon megalázó volt, egy vásárló kiállt mellettem, hogy nyugodjon már le a nő, nézzen rám, nem én lopok innen, különben is, hova tettem volna... Jött az üzletvezető, vagy nem is tudom mi, levetette velem a pulcsim és amúgy abban csipogott be valami beragaszthatós lopásgátló, amit nem vágtak ki a boltban, mikor vettem. Nem győztek elnézést kérni, de én nagyon megalázva éreztem magam. Kértem a vásárlók könyvét, de nem akarták kiadni, mert semmi szükség rá, elnézést kértek... Végül írtam bele, de az a válasz jött vissza, hogy helyesen jártak el. Azóta nem megyek abba a coopba, nagyon bennem maradt a dolog.

febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4-es. Uhh hát ez druvább jóval az én esetembél. Sajnálom
febr. 5. 09:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez miféle bolt volt? Valami maszek kisbolt? Csak mert a nagy üzletláncok közül sehol nem tapasztalni ilyesmit. Nagyon lehetőség (hely) sem lenne rá pl. egy Tescoban vagy Lidl-ben a táskákat lepakolni a bejárathoz, meg nem is szokták. Pl. Penny-ben is csak azt szokták kérni, hogy emeld fel a kosarad és/vagy belenéznek a bevásárlókocsiba. De ennyi. Rajtam általában hátizsák van.

Nálam eddig szerencsére "csak" olyan volt, hogy fizetésnél véletlenül hozzáértem a hátammal az egyik áruvédelmi kapuhoz, mire az sípolni kezdett. Észrevették, többször át kellett mennem oda-vissza a kapuk között, meg külön táskát átemelni, hátizsákkal, anélkül, stb. Pedig csak egy busz vonaljegyért mentem amit ugye a kasszás ad, tehát nagyon be sem mentem a polcok közé. Gondoltam is, hogy ezek után lopni kellett volna, ha már vegzálnak, legalább jogosan tegyék :D

febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kik üzlet. Az a fura, hogy ilyet eddig sehol nem tapasztaltam. "Más is leteszi a táskáját" válasz, szerintem nem szabályzat, mert nem volt kiírva ilyen kérés.
febr. 5. 14:02
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

#7

Az meg még furcsább, hiszen mégcsak nem is élelmiszerbolt, vagy olyan hely ahol könnyen "zsebretehtő" dolgokat árulnak...

febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8-as. Azért, ha valaki bemegy vásárolni, nem azt kell feltételezni, hogy lopni megy. A zűrös kinézetű vásárlókkal nem mernek kekeckedni.
febr. 5. 14:19
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így gondolom. Csak bővítettem azzal, hogy itt ráadásul még kisebb alapból "veszélye" az ilyen zsebelésnek, hiszen nem életszerű, hogy egy tányérkészletet, vagy egy farmernacit csak úgy olyan könnyen eltüntet az ember...


#6 és #8 voltam

febr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!