Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladtam az autómat, de jön rá...

Eladtam az autómat, de jön rá a büntetés, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eladtam az autómat 2024.01.31.-én és már 3 levélben kaptam gyorshajtásért büntetést. Természetesen nem fizettem be egyiket se, beküldtem ahova kell a levelet, hogy más lett a tulajdonos és már nem az én tulajdonomban van. Én is bejelentettem, hogy tulajdonos váltás történt ahogy kell, de még mindig hozzám cimezik a leveleket. Volt már valaki így? Nekem származhat belőle bármi veszteség vagy díj amit felszámolnak?

febr. 15. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem iratták át.
febr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Semmi bajod nem származhat belőle, addig kell a hivatalnak küldeni a levelet, amig válaszra nem méltatnak/ meg nem szűnnek a büntetések. Én is jártam már így sajnos.
febr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj be egy okmányirodába, és mutasd meg nekik a büntetéseket, illetve vidd magaddal az adásvételit. (hátha kell) Ha Te is lejelentetted, mint ahogy azt írtad is, akkor ebből bajod nem lehet. Gondolom a biztosítás is le lett mondva akkor. Vagy telefonon is érdeklődhetsz tőlük az egyszerűbb.
febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Küldd el nekik az adásvételi fotóját!
febr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen eset.

Ha bemutattad az okmányírodában az adásvételit, akkor vedd nagyon a szívedre ezeket a leveleket.

Esetleg egy e-mailben küld képet a bizonylatról, vagy csak írd meg az okmányirodában kapott bizonylat iktatószámát.

Majd megunják.

febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok.

Természetesen azt akartam írni, hogy "NE vedd nagyon a szívedre".

Bocsi! 😂

febr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 veterán vas ***** válasza:
100%

#3.

Az általad ajánlott megoldás logikusnak tűnik, de az okmányiroda dolgozója azt fogja válaszolni, hogy neki semmi köze a Rendőrség büntetőleveléhez.

Kérdező!

Küldj egy fotót a közlekedésieknek az adásvételiről, azon látszik minden adat, továbbá a tetején ott az okmányiroda pecsétje és az eladás bejelentésének a dátuma.

Aztán akárhányszor jön levél, mindig csak ezt a mailt ismételd, úgy hogy látszódjanak az előző levélváltások is.

Előbb-utóbb vagy egyeztetnek az okmányirodával, vagy észreveszik magukat és leállnak.

febr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7. Csakhogy az okmányiroda feladata, hogy az adatváltozásokat kezelje, és más szervekhez is eljuttassa azokat. Ezek szerint ezek nem valósultak meg. A rendőrség meg nyilván nem tud máshova levelet küldeni, csak oda ahová a levelezési cím szól. Jelen esetben a volt tulajdonosé. Csak itt valószínű adminisztrációs, vagy átfutási hiba történhetett. De a kérdező nem felel semmiért, hiszen ő leadta az adásvételit. Valószínű már kapott is (vagy a közeljövőben majd fog) határozatot, hogy a gépjármű már nincs a nevén és a többi maszlag... -> Lekerül a nevéről a gépjármű.
febr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 veterán vas ***** válasza:

#8!

Fogalmazz pontosabban:

Az okmányiroda feladata LENNE, hogy az adatváltozásokat kezelje.

Sajnos ez még nem minden esetben megy, így aztán a volt tulajt vegzálják, függetlenül attól, hogy szabályosan bejelentette az eladást.


Szomorú!

febr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Most úgy áll a helyzet, hogy visszavonták a büntetéseket, de kapom az újabbakat, így ezeket is beküldöm és visszavonják felém. Nincs para én megtettem mindent, amit nekem kell így őt fogják elővenni.


Nem írtam bele, mert engem nem érdekel ki honnan származik vagy mi fajta ember, de akinek eladtam az egy “c” kategoriás ember volt, így mindenkit óvaintek, hogy NE is megbízzatok bennük. Én egyszer adtam nekik most esélyt, de az utolsó is volt.


Bárki aki ilyen helyzetben van, kitartást.

febr. 25. 02:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!