Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő akkor ha eladtam...

Magyarvitez1 kérdése:

Mi a teendő akkor ha eladtam az autómat, és kapom a csekket a büntetésekről?

Figyelt kérdés

Eladtam az autómat, még októberben lejárt műszakival, a vevó vállalta, hogy rendbehozza az autót, (nem is részletezem milyen embernek, csak annyit mondok C) a helyi okmányirodában be is jelentettem, hogy eladtam, aztán november végefelé kaptam egy csekket, ami arról szólt hogy az autóval ami elvileg még mindíg a tulajdonomban van "felhajtottam az autópályára matrica nélkül", hát erre én felhívtam az illetékeseket, és azt mondták, hogy valószínű az új tulaj még nem íratta a nevére az autót, és hogy ami igazolást adott az okmányiroda annak a másolatát küldjem el az e-mail címükre, e meg is történt, visszajelzést is kaptam erről hogy megkapták a levelemet.

Jelenleg vidékre költöztem munka miatt. a héten ismét kaptam egy csekket, ezúttal a rendőrségtől, számtalan büntetés miatt, legfőképp tilosban parkolás, parkolás nem fizetése és egyebek miatt. a levelet majd ezután tudom értelmezni, mert anyukám ma postára adja nekem. a kérdésem, hogy ilyen esetben mit tudnék tenni? talán az illető valami oknál fogva szándékosan nem írta a nevére? ezzel kapcsolatban teljesen tanácstalan vagyok.



2017. márc. 8. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Cigánytól nem veszünk cigánynak nem adunk el semmit . Egyértelmű hogy direkt erre játszik a tetű . Az adás-vételi megvan ? Ezt lemásolod a yardnak és az önkormányzatnak elküldöd és ennyi . Egymás közt intézzék el , semmiféle csekket nem kell fizetned .
2017. márc. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ahogy írtam, ezt már egyszer eljátszottam hogy elküldtem a rendőrségnek a másolatot, azt szeretném hogy többet ilyen ne legyen
2017. márc. 8. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Küldd el megint... Meg megint... Ilyen ez magyar rendőrség. Szarnak sem jók :-)
2017. márc. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes hosszú menetre készülni. A Totalcaron volt régebben egy cikk egy paliról, valami hasonló esetbe keveredett és éveken át!! idézték be, mint autótolvaj, hiába igazolta minden esetben, hogy nem érintett, a hatóság csak folytatta a zaklatását.
2017. márc. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, az eladó kiszolgáltatott. Ha a vevő nem íratja át, akkor nem történik meg az átírás. Az ombudsman kezdeményezett is jogszabály változtatást, hiszen valakinek a jogkövető magatartása érvénytelen valaki más jogellenes magatartása miatt. (A vevő bejelenti az eladást, a vevő nem jelenti be a vételt.)


Bejelentéseddel a hivatal tudomására jutott az eladás, és mivel a vevő 15 napon belül nem íratta át, intézkedniük kellett (volna) a forgalomból kivonásról.

„A közlekedési igazgatási hatóság a járművet hivatalból, határozattal kivonja a forgalomból, és ezt a tényt a döntés jogerőre emelkedését követően nyilvántartásba bejegyzi, ha a nyilvántartás szerinti tulajdonos bejelenti, hogy a járművet elidegenítette vagy a közlekedési igazgatási hatóság egyéb okból észleli ezt a változást, és

a) az új tulajdonos a bejelentési kötelezettségének a jogszabályban megjelölt határidőn belül nem tett eleget, vagy

b) az új tulajdonos személye nem állapítható meg.”

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 87. § (4)


Ilyennek kellett (volna) történnie:

[link]

(Elsőre 2 hónapra került kivonásra, de nyilván folytatják a kivonást, ha nem kerül átírásra.)


Meg kéne tudnod az okmányirodától/kormányablaktól (nem tudom, hol jelentetted be), hogy milyen intézkedéseket tettek?

Persze, lehet, hogy intézkedtek, de az illető nem adta le a rendszámtáblákat, nem is találják, és ő, vagy ki tudja ki, autókázik.


Sajnos, az eladás igazolását minden egyes büntetésnél egyenként meg kell tenned, és még az sem biztos, hogy minden esetben figyelembe veszik. Ők jogszabály szerint lekérdezték a nyilvántartott üzembentartó adatait, és nem feltétlen foglakoznak a fellebbezésedben bemutatott papíroddal. Ki tudja, valós vevőadatok vannak-e? Egy parkoló-társaság ezt nem tudja vizsgálni. Téged megtalálnak, ha nem fizetsz, kérhetnek végrehajtást. A másikat meg, ki tudja, megtalálnák-e, látnának-e valaha tőle egyetlen forintot is? Ráadásul, nem egy esetben, több-ezer Ft-os díja, illetéke van a fellebbezésnek.

Egy hét van a gépjárműadó (legalább felének) befizetési határidejéig. Ha január 1-én még te voltál a nyilvántartott üzembentartó, neked kellett kapnod a befizetési határozatot.

Ha nem kaptál ilyet (nem gondolom, hogy utolsó napokban küldenék), akkor furcsa, hogy ugyanabból a nyilvántartásból a bírság, pótdíj esetén viszont te vagy az üzembentartó.

2017. márc. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Ha te az adásvételit leadtad az okmányirodában röktön ahogy írtad akkor semmi bajod nem lehet ne fizess be semmit. Te eladtad nem felelhetsz ezek után azért mert a vevő nem íratja át. Én egyszer egy fiatal kölöknek adtam el a régi trabimat egy jelképes összegért. Igazából a forgalomból való kivonás nyűgjétől akartam szabadulni. Tízezerért eladtam . És azon nyomban rohantam az okmányirodába az adásvételivel mivel sejtettem hogy komolytalan gyerek úgy se lesz pénze átíratni . Persze egy hét múlva karambolozott. A másik fél hozzám jött hogy egyezkedjünk a biztosításról. Mert megtudta hogy aki megvette tölem nem íratta át és persze biztosítása sincs. Sajnáltam az illetőt de elküldtem én nem felelek más cselekedetéért.
2017. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:

Gondolom örültél, amikor megszabadultál a lejárt műszakis autódtól.

Na azért az örömködésért most kell fizetni.

/meg azért is most bűnhődsz, hogy fáraó-ivadékkal üzleteltél/


Egyet tehetsz, sürgősen le kel másoltatnod vagy 20 példányban az okmányiroda igazolását, hogy mindig kéznél legyen.(lehet, hogy még az is kevés lesz)

Ilyen ügyekben -sajnos- hosszú távú zaklatás várható. :(

2017. márc. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!