Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi idő után törlik a...

Mennyi idő után törlik a rendszerből, hogy pártfogóhoz jártam?

Figyelt kérdés

Iskolás koromban kb 12 évvel ezelőtt, még iskolás koromban 17 évesen bele keveredtem egy orvosi igazolás hamisításba ami miatt feljelentést tettek és pártfogóhoz kellett járnom 1 évig.


Sajnos már nincs meg a levél 12 év után amit kaptam a rendőrségtől, illetve arra sem emlékszem, hogy mi volt benne. Az 1 évet teljesítettem mindenféle probléma nélkül így ez lezárult.


Most jött egy jó munka lehetőség, amihez büntetlen előélet szükséges, de nem tudom, hogy meddig marad ez a rendszerben, vagy hogy bele számít-e egyáltalán.


Ügyélkapun keresztül kikértem az erkölcsi bizonyítványomat, de teljesen üres, olyan mintha soha nem történt volna semmi.


Van rá bármi mód, hogy megtudjam, ezt mennyi idő törlik, vagy esetleg valahol utána járható, hogy kikérjem a papírokat ezzel kapcsolatban? Bele számít ez egyáltalán a bűntettet élőéletbe?



febr. 16. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem számítasz büntetett előéletűnek, nyugi.
febr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem törlik mert bűnöztél. Életed végéig bent marad a rendszerben.
febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy tudom, ezek idővel elévülnek és nem lesznek benne az erkölcsi bizonyítványodban.

Különösen egy gyerekcsínynél nem gondolnám, hogy benne kellene lennie, és éppen ezért is van egy limit, ami után eltűnik onnan.


Nem tudom, ez mennyi idő, de, ha nincs ott, akkor gyakorlatilag az erkölcsi bizonyítványod tiszta és ezen nem kell már aggódnod.

febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Soha. A büntettt előélet nem szűnik meg, csak annak joghatása.
febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nincs véletlenül olyan weboldal, vagy arra lehetőség, hogy ezt letudjam kérni?
febr. 19. 00:02
 6/7 Justinianus ***** válasza:
100%

Pártfogó felügyelet nem alkalmazható önmagában, azt valami MELLETT rendelik el.

Fiatalkorú esetén próbára bocsátás, jóvátételi munka, felfüggesztett szabadságvesztés, feltételes szabadság, javítóintézetből történő ideiglenes elbocsátás, valamint feltételes ügyészi felfüggesztés MELLETT alkalmazása kötelező.

Esetedben valószínűleg az egy év próbára bocsátás volt.

A próbára bocsátás azonban intézkedés, és nem büntetés, úgyhogy nem is szerepeltél a bűntettesek nyilvántartásában.

Az erkölcsi bizonyítványban az áll, hogy szerepel-e az illető személy a bűntettesek nyilvántartásában (az erkölcsi bizonyítvány kiállításakor).

Nem szerepelsz benne, sőt, nem is szerepeltél.



"Bele számít ez egyáltalán a bűntettet élőéletbe?"

A büntetett előéletbe nem "bele számít" valami, hanem valaki egy bizonyos időpontban büntetett előéletűnek számít, vagy .

febr. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Justinianus ***** válasza:
nem
febr. 19. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!