Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nekem írtak fel benzodiazep...

Ha nekem írtak fel benzodiazepin gyógyszert, el lehet e adni úgy, hogy csak azzal a feltétellel adom, ha igazolja az illető hogy mentális beteg, vagy szüksége van rá?

Figyelt kérdés
febr. 18. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Viktor, te vagy az?
febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az eladás így is-úgy is illegális, szóval tök mindegy, hogy kérsz-e igazolást vagy nem.
febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor hagyjuk
febr. 18. 19:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Pedig olvastam ilyen hirdetéseket a neten
febr. 18. 19:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

SEMMIFéLE gyógyszert nem adhatsz el, sem interneten, sem a valós életben, még kalmópirint sem.

Ugyanis nem tudhatod, a másik mit kezd vele, esetleg allergiás rá vagy oylan szerrel szedné, ami együtt nem szedhetö, esetleg más valakinek beadja titokban, akinek baja lesz töle, stb.

febr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Persze hogy látsz ilyen hirdetéseket a neten, mert létező dolog, de attól még illegális. Előbb-utóbb a hatóságok megtalálják ezeket az oldalakat és megszüntetik. Ezért van egyre kevesebb...
febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hova gondolsz ***** válasza:

Nem adhatod el, ahogy a többiek is írták már előttem.

Ha mentális beteg, akkor az orvosa úgyis felírja neki a havi adagot. Ha meg ő úgy érzi, hogy kevés már neki, akkor szóljon az orvosának, majd ő eldönti, hogy mi legyen.

Nagyon rá lehet függeni, én is szedem. De ha neked írták fel, akkor nyilván szükséged van rá.

Pl. tőlem hiába is kérne valaki, nem adnám el, mert szemre ki van számolva a havi adagom.

febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!