Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sztk pszichiáter mekkora...

Sztk pszichiáter mekkora eséllyel írna fel nekem nyugtatót az első találkozáskor? Felírna nekem ilyen körülmények közt? Mit mondjak? (Frontin, xanax)

Figyelt kérdés

Sajnos az utóbbi időkben, főleg mióta felvettek egyetemre rendkívül erős szorongástól szenvedek, amely a hétköznapjaimat is megkeseríti. Magánpszichológushoz is jártam több ízben, azonban ez nem bizonyult elégségesnek. Korábban próbáltam (nem hivatalosan, barátaimtól kaptam) több féle benzodiazepin típusú nyugtatót, melyek elég hatásosnak bizonyultak a szorongásom ellen. Itt most kiemelném, hogy tisztában vagyok a mellékhatásokkal, és a veszélyeivel, így a kioktatásból (még ha jóindulatból is jön) nem kérek, köszönöm!


Szóval a kérdésem, hogy felírna ha a fent említett szorongásomra hivatkozok? Ha igen mit? És mit mondjak neki, hogy ezt megtegye?


A másik kérdésem pedig, hogy jelenleg 22 éves vagyok. 17-18 éves koromban egyszer a szüleim beraktak pszichiátriára, ugyanis volt pár alkalom, amikor kábítószereztem, és amikor ezt megtudták ezzel akartak elijeszteni vagy ilyesmi. Azóta egyébként már nem csinálok semmit, tehát ha nem is kellemesnek, legalább hatásosnak bizonyult a lecke. No de ennek tudatában is felírna nekem nyugtatót, vagy így nem? Azért kérdezem, mert a jelentésben gyógyszerfogyasztás is meg van említve (rivotril), nem hinné azt, hogy visszaélnék a felírt gyógyszerral?


Időpontfoglaláskor a hölgy azt mondta, hogy ha bármilyen papírom is van pszichológiával kapcsolatban, azt azért hozzam el. Nekem a pszichiátriai jelentésem van csak, de eltelt azóta 4 év, és teljesen más irányt vett az életem, nem érzem indokoltnak, hogy külön mutogassam neki. Tehát nem lenne ebből baj, ha nem vinném el?



jan. 23. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Ugyanezzel a próblémával küzdöttem. Bár én 19 éves vagyok.

Sajnos az én családomban teljesen megszokott volt a nyugtatót és altatók iránti függőségek.

Amikor előjöttek nálam is ezek a tünetek mint pl nálad, bár erős pánikbetegség is jelent volt/ van néha akkor az orvosom egyből nyugtatót akart felírni amit én visszautasítottam.

Neked is ezt tudom ajánlani, mert ezek a gyógyszerek melett nem fogsz tudni teljes értékű életet élni. Folyton be leszel tompulva, és nagyon hamar rá kattasz.

Tudom tudom te ezzel tisztában vagy, de próbálj meg természetes uton ezekhez hozzájutni.

A macskagyökér nagy dózisban (egy evő kanál) felér egy erős nyugtatóval (tapasztalatból írom)

Az anxioncontrol sem piskóta egyébként. Nem tompít el és még függőséget sem okoz.

De szerintem a legerősebb ami engem már nagyon elnyomott az az Aswaganda.

Tehát mielőtt ilyen komoly gyógyszerekhez nyúlnál amik zombivá tesznek ezeket csekkold le. Ezek mellett még mindig rengeteg természetes uton előállított nyugtató/ altató van.

Jah és azért mert természetes, attól még lehet ugyanolyan erős mint pl egy frontin, vagy egy rivotril csak éppen nem leszel full buta tőle, és segítik a mindennapjaidat, nem pedig le szedálnak. Sok szerencsét!

jan. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem rosszból!


De ha ennyire ideggyenge vagy, hogy egy suli miatt szét kell vegyszerezned az agyad, mi lesz később, a melóban és az életben? Kokain?

jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem a suli váltotta ki, a probléma eddig is jelen volt, csak amióta több, mint 100 idegen ember vesz körbe egy teremben, sokkal súlyosabb lett, és már nem tudom kezelni. Munkahelyen is volt baj, de azt még úgy ahogy képes voltam kordában tartani. Emellett történt pár dolog velem az elmúlt fél évben, ami csak jobban rátett egy lapáttal.
jan. 23. 15:18
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Ne nyugtatokkal kezdj. Antidepresszanssal inkabb, sot inkabb a pszichiater majd megmondja.


Egyebkent SZTK mint "SZTK" Szakszervezeti Tb Kozpont mar nem letezik ilyen neven, hanem helyette Allami Egeszsegbiztosito. Csak regen hivtak igy az idosek, meg sokan nem tudnak errol.


[link]

jan. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágosítást!


Az az igazság hogy az antidepresszánstól félek, nagyon sok rosszat hallottam róluk.

jan. 23. 16:10
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondanam, hogy te dontesed, ami felig igaz, de pszichiater dontese.
jan. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!