Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem túl szigorú ez az ítélet?

Nem túl szigorú ez az ítélet?

Figyelt kérdés

Az Egri Járásbíróságon volt egy közlekedési ügyem. Az eljárás még 2020 szeptemberben indult, amikor okoztam egy balesetet. [Új autómba annyira belefeledkeztem, hogy a zebránál nem álltam meg Eger központjában🤦‍♂️] és sajnos a közelgő gyalogos utcát sem..... pont csúcsidőben....


Eltiltottak a járművezetéstől 1 évre, és jött a felfüggesztett is.

De én 6 ébnyi vezetési rutinal a hátam mögött kissé túlzónak érzem az ítéletet.



Értem én, hogy a törvények azért vannsk hogy betartsuk őket, de egy jó ügyésznek/bírónak tudni kell kinek mi jár egy gázolásos eset utàn.



#jog #baleset #bíróság #ítélet #Egri Járásbíróság #Heves Vármegyei Rendőr Főkapitányság
febr. 19. 23:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A baleset óta öt, és az eljárás megindulása után kihíjján négy NÉGY esztendő telt el, elegem van.
febr. 19. 23:47
 2/15 A kérdező kommentje:
#kishíjján
febr. 19. 23:48
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"de egy jó ügyésznek/bírónak tudni kell kinek mi jár egy gázolásos eset utàn."

Tudták is.

Meg is kaptad.

febr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
# rutinnal. Az elírásokért bocsi, telefonról vagyok most.
febr. 19. 23:49
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Most erre mit írjunk?

Az ügyész és a bíró ismerik a történet összes körülményét.

Pl. le sem írtad, milyen sérülést szenvedett a gyalogos. Nem mindegy, hogy csak kék folt lett a lábán vagy meghalt. Az se mindegy, mennyivel mentél.


Azt mondjuk én is abszurdumnak tartom, hogy a baleset után 5 évvel hoznak ítéletet egy ilyen piti ügyben. Akkor egy gyilkosságot 50 évig csócsálnak, mire jogerős ítéletet hirdetnek?

febr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#5 Sajnos van rá nem egy példa, hogy gyilkossági ügyben is hasonló lassan hoznak ítéletet.

Az itélkezés sebességét joggal lehet kritizálni, de nem hiszen hogy maga az ítélet ettől még ne lenne jogos mértékű.

Csak a gyilkos addig is börtönben van és ezzel egy részét már le is töltötte a büntetésének közben, ilyen ügyben meg az illető azt hiszi, hogy nem fog büntetést kapni, hiszen azóta is élhette az életét változás nélkül. Ez a hiba és nem az ítélet súlyossága - már persze csak látatlanban.

febr. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem. Én lecsuknálak
febr. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Justinianus ***** válasza:

Gondolod, hogy amikor annyi orvost fizetnek/műtétet finanszíroznak az államkasszából, hogy a 2-4-6 év várakozás alatt a betegek jó része meg is hal, mire ellátást kapna, ügyészből/bíróból majd annyit fognak, hogy te jól érezd magad...

Egyébként Magyarország az eljárások időtartamát tekintve középmezőnyben van Európában.

febr. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A vezetési rutinodnak mi köze van ahhoz, hogy elütöttél valakit?

Akinek már 40 éve van jogsija, az büntetlenül gázolhat el embereket, vagy mi van? :D

febr. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vidéken szigorúbbak a bíróságok mint a fővárosban. Peched volt.
febr. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!