Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Családi ingatlan felújításkor...

Családi ingatlan felújításkor hogy zajlik a pénz beszedése, lehet-e kötelezni rá a többi örököst, hogy szálljanak be a költségbe?

Figyelt kérdés
6-an vagyunk testvérek, 6 fele ment az ingatlan, de én lakom benne.
febr. 20. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Felújítás előtt legjobb ha egy névre kerül az ingatlan.ha ez nem megy akkor tegyél el minden számlát,és ha el lesz adva a lakás akkor számítani fog hogy ki mennyit költött rá.mivel a kérdésből nem derülnek ki konkrétumok ezért pontos választ nehéz adni.
febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ezt egyedül te akarod, mert te laksz ott, akkor mondhatják azt a többiek, hogy nem fizetnek bele, mert nekik ez nem érdekük. Szerintem csak a feltétlen állagmegóvás ami a kötelességük, de ha te a fürdőszobát akarod felújítani, mert nem tetszik a régi, arra mondhatnak nemet.

A többieknél még nem vetődött fel az, hogy a közös tulajdont meg kellene szüntetni vagy az, hogy többlethasználati bért kérnek tőled? Az már eszedbe jutott, hogy kifizeted a többi tulajdonost és akkor azt csinálsz az ingatlanoddal, amit akarsz?

febr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jók a válaszok. És az is, hogy pontos választ nem lehet adni, a részletek és megállapodások ismerete nélkül.

Az állagmegóvások miatti kiadások közös költségek, tehát a többi tulajdonos ebbe vagy beszáll, vagy ráterhelődik az összeg a tulajdonrészükre (amit majd eladáskor lehet érvényesíteni).

Viszont ha pénzt követelsz, akkor eszükbe juthat, hogy nekik ez a ház nem is kell, és vagy kifizeted a részüket, vagy eladjátok az egészet, és abból kapják meg a részüket. Mert nekik meg ehhez van joguk, senki nem kötelezhető arra, hogy a pénze egy ingatlanban álljon, amit nem is ő használ.

febr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!