Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elrabolnak, megölhetném a...

Ha elrabolnak, megölhetném a fogvatartómat?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy valaki elrabol és fogva tart egy pincében. Csak úgy tudnék kiszabadulni, ha az egyik alkalommal, amikor lejön, megölöm. Más megoldást nem látok, különben bizonytalan ideig a rabja fogok maradni. Ezt előre eltervezem és kivitelezem, így kiszabadulhatok. Ez esetben engem elítélhetnek előre megfontolt gyilkosságért, vagy jogos önvédelemnek számít? Mondjuk az biztosan enyhítő körülmény, hogy fogva tartott, de a gyilkosság meg súlyosabb bűn, mint a személyi szabadság korlátozása. A magyar jog szerint nekem el kell viselnem akár életem végéig is a fogvatartását és tudomásul kell vennem, csak úgy szabadulhatok, hogy akkor meg börtönbe csuknak, vagy van más esélyem is a szabad életre törvényesen?

febr. 21. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

„A magyar jog szerint nekem el kell viselnem akár életem végéig is a fogvatartását...”


Ez teljesen hamis állítás. A jogos és arányos önvédelem ebben az esetben meglehetősen kiterjesztett mértékű lenne, de azért nem olyan egyszerű puszta kézzel vagy késsel tutira megölni valakit, ha amúgy védekezésre képes személyről (egy emberrabló általában ez a kategória) van szó. Szóval kétlem hogy előre kitervelt gyilkossággal vádolhatnának, a halált okozó sérülés okozása meg beleférne az önvédelembe, ennyi.

febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Vagy emberrablas vagy szemelyi szabadsag korlatozasa. Ha elraboltak akkor nincs szo szemelyi szabadsag korlatozasarol.

Emberrablas eseten is nyilvan vizsgalnak a korulmenyeket, azonban biztos hogy lehetne talalni buntethetoseget kizaro okot. Pl onvedelem

febr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy kenyszer es fenyegetes.


Ha azt allitom hogy megakart olni es ezt o elmondta hogy meg fog, akkor ki kerdojelezi meg hogy valoban igy volt-e?

Ez esetben siman megolheted szerintem. Bar nem vagyok jogasz, de nem hiszem hogy van birosag akit elitelnek egy emberrablas utani gyilkossagert hogy a sertett megmenekuljon.

febr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Thunderfairy ***** válasza:
53%
Tegyük fel hogy elintézed az emberrablót. De miért muszály megölni??? El tudok szökni akkor is ha csak leütöm mondjuk. Vagy valahogy kiszabaduláűs után kilopakodok az őr melet, feltéve hogy sikerűl. Van pár modja annak hogy ne keljen megölni rögtön. A másik az hogy az emberrabló elöbb lesz képes embert ölni mint az elrabolt ember.
febr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!