Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minden börtönben jobban...

Minden börtönben jobban tisztelik a dolgozó fogvatartottakat a bv. dolgozók?

Figyelt kérdés

Egy hónapja szabadultam a börtönből (SZOLNOK) két évet kaptam, de kedvezménnyel egy év után kiengedett a bv. bíró. Én sokmindent láttam odabent, a börtönben kb. 160 fogvatartott volt, 30-40 %-uk dolgozó volt, ők külön emeleten voltak. Takarítók, konyhások, háziműhely, mosoda, volt sokféle munka. A takarítók a körletben szabadon mozoghattak, és munka után a körletfelügyelő a szolgálati konyhájukba behívta az egyik dolgozó rabot, főzött neki egy kávét és mondta, hogy köszöni a mai munkáját. Aztán hallottam, hogy ételosztáskor a kísérő őr mondta a konyhásnak, hogy nekik szedjenek többet, mert dolgozók. Volt mikor a sétaudvaron az őrrel váltottam pár szót és mondta, hogy 17 órától a dolgozók jönnek sétálni, ők rendesek, ők dolgozók. Így megbecsülték őket. Mindenhol felügyelet alatt dolgoztak, munka közben a rabok beszélgettek az őrrel, elröhögcséltek mintha haverok lennének.

Minden magyar börtönben többre becsülik a dolgozókat a börtönőrök, mint a nemdolgozó naplopó rabokat?



2023. máj. 1. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:
47%
Azok nem naplók, hanem gazdagok.
2023. máj. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem csak nem tudsz dolgokat.


Attól, hogy az egyik vagy a többi smasszer így bánik egy vagy több elítélttel, ez még távolról sem "megbecsülés" kérdése.

Lehet, hogy az elítéltek vagy valaki más fizetett az ilyen bánásmódért.... tudod a bv. őröket nem veti fel éppen a pénz....


Az őrök nm barátkozni vannak ott az elítéltekkel. Ha ilyen a viszony köztük, annak oka van.... több ezer (forint) oka...

2023. máj. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!