Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a betegszabadság szabályai...

Mi a betegszabadság szabályai a házon kívüli tevékenységekre?

Figyelt kérdés

Most vagyok először betegszabadságon.


Ilyenkor kimehetek-e egészségügyi sétára vagy kisbevásárlásra büntetlenül? Sehol se találtam erről információkat.



febr. 22. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Kimehetsz levegőzni.

Megszokták adni az időperiódust, pl 10-12 között.

febr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A betegszabadság alatt nem vagy bezárva a lakásba. Az arra van hogy ne dolgozz hanem gyógyulj.

Persze ha a facebook-on kiteszel egy képet, hogy éppen síelsz vagy a Bahamákon fürdesz, netán, hogy sikeresen kifestetted a szobád éppen, akkor ne csodálkozz ha kirúgnak.

Vagyis nyugodtan elmehetsz bevásárolni magadnak, hiszen enned kell. Elmehetsz orvoshoz, gyógyszertárba, ha szükséges akkor hordhatod suliba meg vissza a gyerekeidet, és persze mehetsz sétálni.

De csak akkor ha a betegséged ezt lehetővé teszi ami miatt betegszabadságra mentél.

Ha azt mondod a főnöködnek, hogy fel se tudsz kelni az ágyból, olyan lázas vagy, akkor orvoson kívül máshová ne menj. Ha a doki táppénzre ír ki mert influenzás lettél, akkor persze 1-2 nap után már mászkálhatsz kicsit. Szóval racionálisan! Beteg vagy, ergo nem tudsz mindent megtenni amit máskor tennél, de ugyanúgy szükséged van bizonyos dolgokra.

febr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal van rajta kód, fekvő, vagy járóbeteg. Járóbeteg, a mindennapi szükséges dolgokat csinálhatja. Nagyon érdekel, a doki, aki felvesz, megmondja. Mondjuk én jártam betegállományba pecázni. Ez kiesik a mindennapi szükséges dolgokból.
febr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Természetesen kimehetsz.

Az mondjuk ciki, ha nyáron a strandon látnak meg a kollégáid, miközben betegállományban vagy.

Én azt mondom, a halasztható bevásárlások (pl. egy cipő vagy ruha megvétele) se történjen betegállományban. Élelmiszert viszont mindenkinek kell vennie.

Józan ésszel mindenki el tudja ezt dönteni.

febr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A beteg nem rab. A betegszabadság arra szolgál, hogy gyógyuljon, ameddig dolgozni nem tud. De ha otthon üldögélés nem járul hozzá a gyógyuláshoz, akkor felesleges is. Bármilyen célból kimehet, ha ez a betegsége gyógyulását nem gátolja. Ha törött lábbal mászkál mindenfelé, az gátolja. Ha törött kézzel utazik nyaralni, az nem feltétlenül gond. Ha meg mondjuk idegösszeomlás miatt van betegszabadságon, akkor még javíthat is az állapotán, ha strandol vagy síel.

Sőt, ha másodállása van, még akár dolgozhat is egyes esetekben.

Pl. ha főállásban autószerelő valaki, akkor egy törött karral ezt nem tudja ellátni. De ha másodállásban biztonsági őr, akkor asztalnál ülve kamerát figyelni meg telefonálni gipsszel is tud. Másodállás esetén minden munkahelyre külön kell papírt adni az orvosnak. És ha úgy látja jónak, akkor lehetséges, hogy csak egyik munkából írja ki.

febr. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!