Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szexuális erőszakot lehet nem...

Szexuális erőszakot lehet nem áldozatként is rendőrség tudtára adni?

Figyelt kérdés

Adott két eset.


Első:

Még tavaly márciusában történt, a feltételezett elkövető (24) baráti összejövetelre hozta el a lányt (15). Lényegében itatta, folyton hozta neki az alkoholt, még az után is amikor szólva lett már rá, hogy többet ne mert rosszul lesz a lány, ez így is lett, behányt, takarítani kellett utána. Utána nem sokkal a srácnak segítettem a lányt elvinni villamosig miszerint ő hazaviszi (a lányhoz, még címet is néztünk) őt Budapesten belül, ez után én visszamentem a szórakozóhelyre.

Következő napokban kiderült, hogy végül nem a lányhoz hanem magához vitte a lányt vidékre és a lány elmondása szerint akarata ellenére aktus tőrtént úgy, hogy nem nagyon volt magánál és ellenkezni se nagyon tudott, annyira kész volt.


Második:

2 hónapja szintén egy baráti összejövetel során, de most házibuli keretében történt hasonló eset. Elkövetőnk szintén itatta az aktuális áldozatát (21), de mivel másnap dolgom volt így nem maradtam sokáig. Másnap kaptam az üzenetet a sráctól, hogy "kattos a csaj", mivel gyanús volt már eleve a bulin való viselkedése is a lánnyal így rákérdeztem a másik félnél is a dologra. Lényegében hasonló dolgokról mesélt mint a márciusi eset, de volt benne annyi józanság és lélekjelenlét, hogy ne hagyja magát és hajnal folyamán elhagyja a helyszínt.


Mivel az első eset után nem voltam biztos a story igazában (a lány nem éppen az öszintesége jelképe), de így, hogy azóta volt még egy hasonló aminek az előzményénél szintén ott voltam és a második áldozat semmilyen formában nem ismerte az első eset történéseit és magát az áldozattal sincs semmilyen kapcsolata, mégis nagyjából ugyan úgy mesélték el a 2 storyt egymástól függetlenül.


Na most én egyik lánnyal se vagyok jó viszonyban, nem kedveljük egymást, kommunikálni nem nagyon tudunk (egyiket én tíltottam, másik engem tíltott), szóval nem én lennék az aki meggyőzné őket a közös együtt működésre. Eddig azért nem tudtam foglalkozni a dologgal mert a 2. eset után nem sokkal autóbalesetem volt és volt elég dolgom enélkül is 1-2 hónapon át, de ha senki nem lép senkit ezek után akkor hónapkon belül ismételten megtörténne az eddigi tendenciát nézve.


Eddig egyszer voltam csak tárgyaláson tanúként, akkor is beidéztek. Most is igazából max egy tanú szerepét tudnám betölteni mivel maga az erőszaktétel során nem voltam a helyszínen (ha jelen lettem volna akkor nyílván közbe lépek).


Kell nekem ehhez mindenképp a beleegyezésük a dolgokba, hogy történjen valamilyen lépés vagy el tudom indítani egyedül is a dolgot?



febr. 22. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Nem, nekik kéne feljeletést tenni, ha úgy érzik, hgy bűncselekmény áldozatai.

Ha jól értem, te még tanúskodni sem nagyon tudnál az ügyben, mert csak hallomásból értesültél, ott sem voltál.

febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Esélytelen. Akkor esélyes, ha azonnali feljelentés van, természetesen az áldozat részéről, belegyezésével. Döntő többségben az áldozatok nem hajlandók kitenni magukat a sok kellemetlenségnek. Próbálják feledni, eltemetni.
febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A 15 éves esetében bárki tehet feljelentést, mivel az nem magánvádas.
febr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gabor49 ***** válasza:
100%
csak hallomas alapján? nincs értelme
febr. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!