Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen tényezőket néznek...

Milyen tényezőket néznek gyerektartás meghatározásánál?

Figyelt kérdés

Tudom hogy főként az apa fizetése a mérvadó, de érdekelne anyaként tudok e jönni valami indokkal amit figyelembe is vesznek hogy miért legyen több.

A kedves apa minimálbérre van jelentve miközbe külföldön kaszál, természetesen fizetni sem akar.


febr. 24. 10:13
 1/8 DK-s ***** válasza:

Sajnos semmit nem tudsz tenni. Bíróság előtt csak objektív tényekkel tudsz előállni, feltételezett vádaskodást nem fognak alapul venni.


Tudom hogy nem csak "vádaskodsz", de amíg nem tudod tényszerűen bizonyítani, addig csak vádaskodás.


A bejelentett jövedelmet veszik alapul.

febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is így gondoltam. Csak nekem az fura hogy pl az számit ha az apának van fix levonása (hitel), albiba él vagy esetleg másik gyereket is nevel. Miközbe én hiába jönnék ugyanezekkel az senkit sem érdekel hogy mi megélünk e. Nem várnék amúgy nagy dolgokat, csak egy korrekt gyerektartást ami úgy gondolom hogy nem a minimum..
febr. 24. 14:21
 3/8 DK-s ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de őszintén megmondom a véleményem, amit szerintem a jogszabályok ha kimondatlanul is, de tükröznek.


Egy gyerek megtartásának kérdésében MINDIG, és KIZÁRÓLAG a nő tud döntést hozni.


Ha a döntés meghozatalánál nem számoltál azzal, hogy mi lesz ha az apa elhagy, akkor felelőtlenül döntöttél! Most a bíróságtól várod, hogy helyrehozza a hibádat?

febr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem, 1 éve egy forintot sem láttam és mégis jól élünk. Az a baj az apa jönne a jogaival, de persze a kötelességeivel nem. Abba se ment bele hogy a férjem örökbefogadja a gyereket pedig nem látta évek óta és nem azért mert nem engedtem.

Nekem meg annyi a véleményem hogy ugyanúgy kell a férfi ahhoz hogy a gyerek elkészüljön. Nem muszáj megcsinálni senkinek sem, ugyanannyi felelőssége védekezni mindenkinek.

febr. 24. 18:53
 5/8 DK-s ***** válasza:

De a gyerek MEGTARTÁSA viszont már a nő döntése, ami az elkészültét felülírja! A gyerek mint következmény, a MEGTARTÁS következménye, amiben a NŐ dönt.


Tehát egy gyerek megléte a NŐ döntésének következménye!


Ezt tükrözik a jogszabályok, és a bírói gyakorlat is.



Egy párkapcsoltban működhet az a hivatkozás, hogy "mert én vagyok a nő", de a törvény előtt mindenki egyenlő! Akár tetszik, akár nem.


Tehát nem fizet már jó ideje, de a "jogaival" élni akar. Ha jól gondolom, a jogai alatt a láthatást érted. Mert más jogról nem tudok.


Miért süllyedsz odáig, hogy vele egy szinten "harcolsz"?


Egy kicsit legyen több tartásod és önbecsülésed. Semmi jelentősége hogy elviszi -e láthatásra?

febr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nincs jelentősége? Szuper a gyereknek ha apu random felbukkan mert kedve tartja, de az is csak max azért hogy minket bosszantson. Ha van önbecsülésem oda nem adom egy ilyennek a gyereket, de ha nekem meg mer jelenni az ajtómba ennyi idő után akkor az a minimum minimuma hogy hozzájárul a gyerek neveléséhez anyagilag. Ami nem nekem hanem a gyereknek jár, a gyengébbek kedvéért. EZ NEM RÓLAM ÉS AZ APÁRÓL SZÓLNA HANEM A GYEREKRŐL

Elég szomorú hogy a megtartás mint feltételezett felelőtlenség van említve, de az semmiképpen hogy az apa megcsinálta azt a gyereket szándékosan.

febr. 24. 19:19
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és ő engem feljelentett. Milyen nekem nincs tartásom?! Már rég megtehettem volna ha erről van szó jézusom…
febr. 24. 19:20
 8/8 DK-s ***** válasza:

Először is: a gyerek nem a tulajdonod, egy önálló entitás, akiben kialakulnak vélemények.


Ha van önbecsülésed, akkor nem sérted meg a törvényt egy ilyen senkiházi miatt.


Ha sikerülne megértened és alkalmaznod amit írok, akkor az apuci egy idő után végleg eltűnne. Most sem a gyerek láthatása motiválja a megjelenésében, hanem a te bosszantásod. Ha lexarod, túltéve magad a kicsinyes bosszankodáson, akkor egy idő után már nem lesz miért megjelennie. Xard le a gyerektartást, hiszen azt írtad hogy az számodra nem létszükség, a láthatásra fapofával engedd el a gyereket, és nagyon hamar eltűnik.


Amíg tudja hogy jelentőséggel bír a megjelenése az életedben, addig újra és újra meg fog jelenni. Nem a gyerek érdekli!

febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!