Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Özvegyként kizárhatnak-e a...

Özvegyként kizárhatnak-e a ferjem gyerekei a csaladi hazbol amiben -5 eve élek?

Figyelt kérdés
20 ev hazassag utan ha a ferjemmel barmi tortenik akkor a felnott gyerekei(2) kiutasithatnak a hazbol, ami a ferjem tulajdonában allt? Hazassag előtt vette, de sok mindent én vettem a hazba, viszont nyilvan az ő háza. A ket gyereknek van sajat lakasa, de sajnos kinezem beloluk, hogy ha az apjukkal barmi tortenik azonnal kizavarnak a hazbol es mehetek az utcara. Van egy kozos gyerekunk is a ferjemmel. Van e koteles resz az ozvegy felé?
febr. 25. 11:09
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsanat a kerdesben elirtam az év szamot. 20 év hazassag utan.
febr. 25. 11:09
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
első kérdés az, mi állna a végrendeletben.
febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Vegrendelkezessel megfoszthatnak az eletem vegeig tarto haszonelvezeti jogtol is akar?
febr. 25. 11:16
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem zárhatnak ki. Úgy tudom, ha nincs végrendelet, házastársként egy gyerekrészt örökölsz, a többi részre pedig özvegyi haszonélvezetet kapsz. A közös gyerek is örököl egy gyerekrészt. Ha majd te meghalsz, a gyereked örökli a te részedet, tehát végül a fél ház az övé lesz, a másik fél pedig az előző kettő gyereké. Ha van végrendelet, az az irányadó. De köteles rész akkor is jár. A férjed csak úgy tudja kizárólag a saját gyerekeinek juttatni a házat, ha még életében nekik ajándékozza (de ha 10 éven belül meghal, a közös gyerek igény tarthat a köteles részre). Kicsit meredekebb, ha életében eladja nekik vagy eltartásit köt velük, akkor valóban az övék lesz és kitehetnek, de a jelek szerint nincs erről szó.
febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Előző voltam, nem tudom, hogy végrendelettel megfoszthatnak-e a halálig tartó haszonélvezeti jogodtól, de ha igen, akkor is lesz köteles részed a házban és a gyerekednek is. Tehát ugyanolyan jogosan tartózkodhatsz ott, mint ők. Ha ők akarják a házat, akkor ki kell fizessenek vagy vagyonmegosztást kell kérniük.
febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Mivel van közös gyerek neki része van,mivel felsége vagy a vagyonfele a tied az mindegy hogy,kivette a házat.Végrendeletben mindegy mi van feléd és a gyerek felé van köteles rész.
febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy irt e vegrendelkezest , nem is szeretnem megkerdezni, mert nem lenne szep ezt a temat felhozni neki. Ha hazassagkotes elott irt esetleg az valtoztat valamin?
febr. 25. 11:29
 8/13 A kérdező kommentje:
Igazabol engem csak az erdekel, hogy utcara kerulhetek e. Nem erdekel a vagyona
febr. 25. 11:29
 9/13 anonim ***** válasza:
6: Marhaság, nem lesz övé a vagyon fele, és baromira számít, mi van a végrendeletben.
febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

"A Ptk. alapján az özvegy az elhunyt házastársával közösen lakott lakásra "holtig tartó haszonélvezeti jogot" szerez, ami a berendezési és felszerelési tárgyak összességére is kiterjed."


Mindegy, ki szerezte, mindegy, mi áll a végrendeletben.

febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!