Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a párom egyedül hitelt...

Ha a párom egyedül hitelt vesz fel, később összeházasodunk a hitel közös lesz?

Figyelt kérdés

A párom úgy néz ki hitelt kényszerűt felvenni.

Nem örül neki, de nem látunk más választást.


Ha később összeházasodunk az a hitel ami az ő nevén vagy "közös " hitel lesz?


febr. 26. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne, hogy mennyi idő után lesz közös, de erre van a házassági szerződés.
febr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, mivel övé lesz a hitel, de az ingatlan is. Úgyhogy légy óvatos, mert hoppon maradhatsz egy későbbi válás esetén akkor is ha a házasságban már a közös kasszából menne a törlesztés éveken át, a lakás nem válik közös tulajdonná.
febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na várjunk egy kicsit attól függ mi lesz a hitel sorsa,a lakásra veszi fel amiben együtt laktok a házasság után akkor igen.Amennyiben nem jelzálog a hitel ha nem öncélú volt akkor nem.
febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3:

Nem magának, hanem az anyján veszi fel, különben kilakoltatják...

Tehát még csak nem is nekünk lesz a hitel, de nem tud mit csinálni, mert az anyja bár listás, utcára nem küldheti, albérletbe meg mehetne az anyja, de előrébb nem lesz vele, hogy albérletből albérletbe költözik (mivel az nem saját bármikor elküldhetik), így meg egyszer talán a páromé lesz a ház (ahol most anyuka lakik)

A ház terhére veszi fel, a törlesztőt anyuka fizeti...

febr. 26. 19:47
 5/7 A kérdező kommentje:

Attól tartok, hogy ha a jövőben esetleg nekünk is szükségünk lenne hitelre akkor nem fog kapni. Ezt a hitel 10 évre veszi fel. Lassan 30 évesek leszünk, eljön az idő, hogy mi is szeretnénk gyereket, házat bővíteni és akkor valószínűleg nem kap majd hitelt ha most felvesz nagyobb összeget 10 évre. Persze éljünk úgy hogy ne keljen hitel....

Nem egyszerű a mai világban. Egy 1 szobás kisebb lakásban lakunk, terven volt a bővítés, de így kétlem...

Max ha én veszek fel, de nem igazán szeretnék...

febr. 26. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező nem kötelező a gyerek és a saját lakás sem. Szép kis párod lehet ha saját anyját rábeszélte vegyen fel hitelt és még anyja is fizesse....
febr. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Te miről beszélsz?

Nem elég, hogy nem tudsz egy leírt szöveget értelmezni, de még okoskodsz is.


Nehogy már megmondd nekem, hogy nem kötelező a gyereke, had tudjam már én jobban mit szeretnék. Saját lakásunk van, csak terven van/volt a bővítés, ami nem olcsó...

Jelenleg nem terveztünk rá hitelt felvenni de 10 év hosszú idő, nem tudhatom mit hoz...


Nem tudom mit nem tudsz értelmezni azon, hogy segíteni szeretne az anyjának.

"Saját anyját rábeszélte vegyen fel hitelt és még az anyja is fizesse"?!

Te miről beszélsz? De most úgy őszintén... mert kinek kellene fizetni a törlesztőt, ha az anyjának veszi fel?! Talán a páromnak a mi kasszánkból?

Hitel nélkül hova menjen? Albérletbe?

És azzal mivel van előrébb, hogy fizet valamit élete végéiig, ami sosem lesz az övé?

Banki ügyintézőnek ne menj ^^.

febr. 27. 02:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!