Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Duplan irtak fel vasarlaskor...

Duplan irtak fel vasarlaskor (gyogyszer) egy termeket amikor 1x volt felirva?

Figyelt kérdés

Orvosom felirt egy doboznyi gyogyszert. Viszont fizeteskor nem neztem meg a nyugtat, atvettem a termeket. Kulonosen nagyobb ar volt. Megneztem itthon a nyugtat figyelmesen, es latom, hogy ketszer van felirva. EESZT-ben ellenoriztem, es egyszer irta fel az orvos, es reggel egyeztettem, hogy 1 dobozra van szuksegem.


Felhivtam oket, hogy ketszer irtak fel, azt mondtak vigyem vissza a nyugtat es ennyi.


En vagyok a hulye es szamithatok penzbeli visszateritesre vagy ok voltak ravaszok?



febr. 26. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Bár nem általánosíthatok ennyiből de, nekem is volt ilyen eset.

Én is "automatikusan" bólintottam és fizettem a kártyával, még bosszankodtam is hogy de drága lett valamelyik, de már ott jeleztem azonnal mert egyből néztem a blokkot és visszaléptem az ablakhoz...

Probléma és akadékoskodás nélkül visszafizették a különbözetet.

Még visszanézte a gy.szerész hogy a felhőben a felírás valóban nem több és ennyi.

febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ah ez biztato, bar nem tudom, hogy ez lehuzas volt-e vagy sem. Bar nem tudom mert ez nekik is termek meg konyveles hulyeskedes szoval nekik is plusz munka. Es nem annyira ritka gyogyszer, volt hogy, kozoltek "mar csak 1 doboz van".
febr. 26. 19:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyugibugi. :)

Vényköteles felírás és gyógyszerkiadás ott van elektronikusan. Nem sok átverés lehet benne.

1 doboz volt felírva a vénykötelesből.

febr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerintem kerem a gyogyszereszt, mert vele beszeltem szerintem, ismerosek mar a holgyek, ha nem o veszi fel akkor kerem ot. Mert ma vele beszeltem, es mondtam, hogy a mai felirtakat kerem amikor vettem de a no mar a penztaros (kiadja a gyogyszert) mar egy masik gyogyszernel is tevesztett adagot, en javitottam ki. Egyedul a gerodormot nem vettem eszre, mert az elejen kezdte azt, es kb. a vegen mondta megint ahogy latom a nyugtan.


A bokkeno csak az, hogy valoban volt felirva meg regebben ugyanaz a gyogyszer, viszont itt van nalam ugyanolyan lejaratu. De most megneztem es a ket ugyanazt a kiadott gyogyszer "LOT" (nemtom mi az) ugyanaz. A regebbiknel nem. Es a lejarat is ugyanaz.

febr. 26. 19:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Örülj neki!


Van tartalékod!


Főleg, ha nyugtató-altató. Maga a Kánaán ebben az országban a jelenlegi hangulatban.

febr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De nekem van, es lehet nem kell. Es kifizettetek velem.
febr. 26. 20:52
 7/10 A kérdező kommentje:

Hat nem fogadtak el, mondtam nekik, hogy ketto kolleganak is mondtam, aki berendelte, hogy a mai gyogyszereket fogom kerni (tegnap volt), majd mentem vasarolni gyogyszertarba, ott is mondtam, hogy csak a mait.


Mar tevesztett is egyebkent nem tudom leirtam-e, mg-ot tevesztett en nekem kellett kijavitani. Mondta mindjart csak elokesziti. Gondoltam akkor a mait kesziti.


Hat :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

febr. 27. 10:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kell írni a vásárlók könyvébe. Lehet, hogy inkább gyorsan kifizetik, de ha nem, akkor 30 napon belül válaszolnak.


Nyilván van egy szabály, hogy pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadnak el, ez is egy dolog. De ha aznap még visszamész, akkor még tudják kezelni. De azért nem úgy, hogy akárhány napra rá mész, mert akkor már lezárják a kasszát, nem biztos, hogy sztornozni tudják... de meg lehet próbálni.

Bizonyítható, hogy csak egyet kaptál, és kettőt fizettél. Ha más nem, békéltető testülethez is fordulhatsz, elvi kérdésre hivatkozva, ezt is beleírhatod a vásárlók könyvébe, jelezve, hogy keménykedni fogsz, ha nem kapod meg a pénzt.

Kérdés az, hogy megéri-e, hány forint az a doboz gyógyszer, és mennyi energia, idegeskedés lenne küzdeni érte.


Lehet, hogy míg megoldódik a békéltetőn, 6 órát vesz el az életedből, és kérdés, hogy megér-e az a pénz ennyit. Persze úgy is nézheted, hogy közben tanulod az önérvényesítést, stb. Tudatosan döntsd el, hogy mit akarsz.


Meg eleve nem a gyógyszerészekkel kellett volna beszélni, akik el akarják simítani az ügyet, hanem a gyógyszertár vezetőjével.

febr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
...mert onnantól kezdve lehet, hogy sztornózás nélkül is akár saját zsebből is ki kellene fizetnie a gyógyszertárosnak, mert nem te hibáztál, hanem ő, és a vezető ezt tudja. Addig szokott nagy száj lenni, meg az elhajtás, ameddig nem írsz a vásárlók könyvébe, olyankor gyorsan ki szokták hívni, és esélyesebb, hogy házon belül lerendezik.
febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
de akkor is, ha nem hívnák ki, érdemes lenne kihívni, és annak tényét is beírni. Nekem a spar központi ügyfélszolgálatában a válaszlevélben volt többször is olyan, hogy arra hivatkoznak, hogy én nem hívtam ki az üzletvezetőt. okádok tőlük.
febr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!