Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha szepen fogalmazzak nekem...

Ha szepen fogalmazzak nekem nagyon szar vezeteknevem van.Mar ovodas korom ota felek bemutatkozni mert tudom hogy es csesztetnének de nem tehetek rola.Edesapam elhunyt par eve,szeretnem anyukam nevet felvenni.Lehetséges ez?Ha igen,hogyan?

Figyelt kérdés

márc. 2. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, persze. A név megváltoztatása iránti kérelmet személyesen kell benyújtani bármely anyakönyvvezetőnél. A születési név megváltoztatására irányuló kérelemben meg kell jelölni azt a családi, illetve utónevet, amelyet a kérelmező új névként kíván viselni. A névváltoztatási kérelmet indokolni kell. Különös méltánylást érdemlő körülményként értékelhető többek között, ha az ügyfél bármely egyenes ági felmenője által viselt családi név felvételének engedélyezését kérelmezi.
márc. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges.

Ügyfélkapuval ma már szerintem elindítható ez a folyamat is, de azért nem árt utána telefonálni a hivatalba először.

márc. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy korú vagy akkor könnyen. Ha élő felmenő nevét veszed fel akkor elvileg szükség van az ő engedélyére, de ez lehet változott már.


Kérdezd meg a legközelebbi anyakönyvvezetőt a hivatalban (Polgármesteri hivatal, Önkormányzat).

márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!