Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan vehetem fel az elhunyt...

Hogyan vehetem fel az elhunyt folyószámlájáról a pénzt, ha én vagyok a kedvezményezett?

Figyelt kérdés
Zárolva van a halál esetet igazolva. Most szeretnék hozzájutni, de nem tudom mi a módja.

2023. szept. 5. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amint megkapod az örökösödési határozatot, akkor bemész a bankba, és feloldják. Addig vársz szépen.

Számíts az eljárási és örökösödési illetékre.

2023. szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A közjegyzőnél úgy fogalmazták meg, hogy ez nem hagyaték tárgya, mert van kedvezményezett megjelölve az elhunyt folyószámláján. Arról viszont nem kérdeztem, hogyan juthatok hozzá.

2023. szept. 5. 10:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a kedvezményezett bemegy a halotti anyakönyvi kivonattal és neki kifizetik készpénzben, vagy átutalják az általa megadott számlára, ezután a számla megszűnik. Öröklésnél is így van, miután lezajlott az eljárás, az örökös bemegy, neki kifizetik vagy átutalják. Az elhunyt számláját nem kapod meg, ahhoz nem nyúlhatsz hozzá.
2023. szept. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha Te vagy az egyedüli kedvezményezett akkor felkeresed a bankot ahol az elhunyt a folyószámláját kezelték.

Igazolod magadat és bemutatod a halotti anyakönyvi kivonatot. Mivel ilyen esetekben /van kedvezményezett/ nem kell megvárni a hagyatéki eljárás végét ill. a határozatot.

Szabadon rendelkezhetsz /vehetsz ki pénzt/ a számláról.

Az elhunyt folyószámláját megszüntetik, átutalhatják a te számládra az összeget, de készpénzben is felveheted az esetleges költségek levonása után.

2023. szept. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!