Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaügyiper folytatása? Vala...

Munkaügyiper folytatása? Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Beadtam egy keresetlevelet mert úgy gondolom a munkáltató nem fizetett ki rendesen.


Havi br. 232.000 ft heti 40 órás szerződést kaptam.

3/3 12 óráztunk ugye itt a 3nap pihenőt kiadta de ígyis van mikor + 8 óra túlóra van.


Bérpapíron sem túlóra,se éjszakai ( szombat , vasárnap, hétköznap) sem műszakpótlék nem szerepel.


A munkaruhát levonta, ez sincs feltüntetve.

Hab a tortán egy részét számlára kaptam a másik részét borítékba amiről szó sem volt, írásos engedélyt nem adtam. Nincs róla iratom a borítékos pénzem mire mennyi stb.


Emailen érdeklődtem ott azt válaszolták a munkáltató jogellenes tevékenységet folytat.

Voltam bent pénteken az ingyenes tanácsadáson a fogl. Ügyön ott azt mondták teljesen oké... Most mi az igaz?


Kb 12 napom van 12 órába főleg szombat vasárnap bele esik. Nettó 130. Ezret kaptam úgyhogy levonta a munkaruhát ami nincs feltüntetve.


Felvételi előtt órabéreket mondott. De: 1300 ft Du: 1400 ft éjsz vas. 1700 ft na de a hétköznap éjszaka meg a többi?


Benyeltem, hogy így jártam ez teljesen jogszerű Magyarországon hogy éhbérért kihajtanai, mert ő túlóráztathat? Ennyi?



márc. 3. 21:08
 1/4 Fsms ***** válasza:

Az biztos, h a munkaadót megbüntethetik, ha felnyomod akkor biztos.

A pert is meg tudod nyerni, de mivel a másik fél nyilván tagadni fog, nem megy el a perre, behajtható lesz a követelés etc, lehet jobban jársz, ha elmész ügyvédhez és küldtök egy fizetési meghagyást, amit a leírtak alátámasztásául. Ha megkifogásolja ugyis perre alakul.

márc. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hosszú évek, pereskedés, idegeskedés.. és ezt ők is tudják...ha megnyered esetleg,akkor máshol kb ugyanez lesz. Pályakezdő vagy?
márc. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok. Csak ilyen még nem volt hogy nem fizettek ki.


+ Dec 1-én leszámoltam leadtam mindent és dec 11-vel van a felmondásom.

De a telefonos beszélgetést nem tudok bizonyítani viszont nekik is kellene h kifizetett a jelenléti ívem + a beosztásom van. Jelenlétit csak én írtam alá úgy küldtem el.

márc. 4. 06:11
 4/4 A kérdező kommentje:
Beígértek a hirdetésben 400-500 ezret / hó aztán kiderült hogy a 25 év alattiak is csak 390 et keresnek még több 12 órával :/ Ígyis bevagyok csúszva mindennel azt még ez is.
márc. 4. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!