Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakcímbejelentés frissen...

Lakcímbejelentés frissen vásárolt (jelzáloghiteles) lakásnál lehetséges?

Figyelt kérdés

Most vásároltam egy lakást banki lakáshitellel. Az ügyvéd szerint csak azután fogok tudni oda bejelentkezni, amikor a földhivatal bejegyzi a tulajdonjogot. Ez tényleg így van, a szerződéssel ezt nem tudom intézni?


Illetve a szerződésen kívül kell még más iratot vinnem magammal hozzá a kormányhivatalba? Gondolok itt mondjuk arra, hogy az önrész átvételéről a volt tulaj nyilatkozott, a Bank is ad egy igazolást arról, hogy ők átutalták a maradékot, meg nyilván van egy lapom az ingatlan birtokbaadásáról a régi tulajtól nekem.



márc. 6. 18:05
 1/10 DK-s ***** válasza:

A jelenlegi tulajdonos aláírása kell.


De ha "tutira" tiéd a pecó, akkor nyugodtan hamisítsd alá. Semmi jelentősége.

márc. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért ezt nem tenném.
márc. 6. 18:33
 3/10 DK-s ***** válasza:

És a későbbiekben ki fog feljelenteni?


Te, mint tulajdonos, saját magadat?

márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem azért nem követünk el jogsértést, mert félünk a büntetéstől.


A kérdésem nem az, hogy hogyan tudok lakcímkártyát szerezni, hanem hogy JOGSZERŰEN hogyan kell eljárnom hozzá.


Azért értékelem és köszönöm, hogy segíteni próbáltál, én nem fogalmaztam elég egyértelműen.

márc. 6. 18:44
 5/10 DK-s ***** válasza:

Akkor megismétlem az első válaszom, első felét:


"A jelenlegi tulajdonos aláírása kell."

márc. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az adásvételi szerződésben kötelezettséget vállalt az eladó, hogy senki se marad bejelenetkezve oda. Plusz ő már eladta a lakást, ha ő írná alá, az egyértelműen okirathamisítás lenne, az már nem az ő tulajdona, csak ennek a Földhivatali átvezetése még nem történt meg. De attól ő már nem tulajdonos.
márc. 6. 19:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Elég az adásvételi szerződés és a birtokbaadási jegyzőkönyv. Viszont van olyan új építés esetén, hogy címképzés alatt. Addig nem tudsz az új lakásba bejelentkezni amíg ez nincs meg. Addig marad a régi lakásod címe. Néhány nap vagy hét.
márc. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 DK-s ***** válasza:

#6-nak (kérdezőnek):


Te most miről beszélsz?


Az útszéli kutyát sem érdekli hogy SZERZŐDÉS szerint kié az ingatlan.


A földhivatali bejegyzés a mérvadó. Ha a lakcímbejelentés időpontjában az eladó szerepel a tulajdoni lapon mint TULAJDONOS, akkor neki kell engedélyeznie. Akkor is, ha szerződés szerint már a tiéd!

márc. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves #7-es!


Köszönöm, nem új építésű, abból nem lesz gond.

márc. 8. 19:43
 10/10 A kérdező kommentje:

Na voltam kedden a kormányablakban.

Vittem a szerződést és a birtokbaadásit. Ezek alapján be tudtam jelentkezni.


A tulajdoni lapon csak széljegyként szerepeltem, mert csütörtökön fizette ki a volt tulajnak a bank a részét, pénteken vitte be a földhivatalba az ügyvéd a tulajdonról lemondó nyilatkozatot, szombaton történt meg a birtokbaadás. Kedden pedig a bejelentkezés saját, tulajdonosi jogon.

márc. 16. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!