Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elővásárlási jog, adó, illeték...

X0 kérdése:

Elővásárlási jog, adó, illeték hogy van ha nem pénzben fizetnek?

Figyelt kérdés
NEM valós eset! Például eladok egy lakást egy 18 éves, de csak 16-nak kinéző szexbombának, aki nem pénzt ad érte, hanem eltölt velem 1001 éjszakát, a szerződésbe is így van leírva! A szomszéd 80 éves bácsinak elővételi joga van, és jelentkezik hogy ő ugyanezen feltétellel megvenni. Vagy a szomszéd lakás egy 8 éves tulajdona. Ilyenkor mi van? És az illetéket hogy kell befizetni? Legyen mondjuk 6%: a csajnak kell 60-szor lefeküdnie a NAV-val, vagy nekem kell 60-szor megdugnom a NAV-ot? Ami ugye nem is természetes hanem jogi személy, így nem is tudom elképzelni hogy lehetne megcsinálni.

#elővásárlási jog #természetbeni fizetés
márc. 12. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor nincs semmi. A törvények az épeszű viselkedésre vannak kitalálva.

Azt csak mellékesen jegyzem meg, minden forintosítható. Ugye vágod, ha meghalsz, a biztosító jól meghatározott összeget fizet. ha elveszted a karod, lábad, látásod, stb. hasonlóan. És így van ez minden másban.


Amúgy veled érdemes üzletelni. 1001 éjszaka egy lakásért... - tisztában vagy te az árviszonyokkal? Mert ez minden átverés alapja.

márc. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1-es: írtam hogy nem valós eset! Ez csak egy példa...

Ha jól sejtem, felbecsülik a lakás értékét, és azalapján megy az adó meg az illeték, azt nem tudom benne kell-e legyen a szerződésben.

Elővásárlási jog: ha jól értem, ugyanazt a csajt kellene lefizetnie, és ha a csaj nem vállalja, akkor nem tud élni az elővásárlási jogával.

márc. 12. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!