Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon való tartózkodá...

Magyarországon való tartózkodásom során az otthonomtól milyen távolságon belül van jogom nem együttműködni a rendőri szervekkel ha mindenféle különösebb indok nélkül kiváncsi lesz a nagy orruk és igazoltani szeretnének?

Figyelt kérdés
Holland állampolgárságom van rövid családi látogatáson. Haldokló öreganyámhoz jötte és nincs kedvem egy magyar zsarunak magyarázkodni és nem tudom ezt az egészet hidegen hagyni. Semmi közük hozzá miért vagyok itt.

márc. 15. 02:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles válaszolni a feltett kérdéseikre, ők viszont meg kell, hogy indokolják az igazoltáatás okát.
márc. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt tudom,de Hollandiában ha az otthonomtól egy bizonyos távolságon belül szeretnének igazoltatni,akkor azt abszolút meg sem tehetik.
márc. 15. 02:28
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de az itteni törvények mások.
márc. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt érzem,nem is értem hogy az Európai Únió egy tagországában hogy engedhetőek meg az MO-n aktuális személyi szabadság korlátozások.
márc. 15. 02:35
 5/13 anonim ***** válasza:

"ha az otthonomtól egy bizonyos távolságon belül szeretnének igazoltatni,akkor azt abszolút meg sem tehetik"

És bemondásra elhiszik, hogy ott laksz 50 méterre, vagy fel kell mutatni egy igazolványt hozzá?

márc. 15. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jelzi a rendszer.
márc. 15. 05:00
 7/13 anonim ***** válasza:
Bármikor és bármitől bármilyen távolságra jogod van nem együttműködni. Csak ennek jellemzően meglesz a következménye is.
márc. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mit bu ziskodsz?

Igazolod magad, aztán mész tovább.


Amúgy meg különösen kirívóan kell viselkedned ahhoz, hogy 1 rendőr random igazoltasson.

Szóval ha részegen verekedni kezdesz a buszmegállóban, akkor ne csodálkozz ha a kiérkező rendőr kér 1 személyit.

márc. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez így netto hülyeség. Engem bő 3500-4000 kilóméterre otthonról is igazoltattak már, ahogy a holland rendőr is ezerszer. A rendőrök szórakoztatásá al nálunk amugy is az UCC agytröszt foglalkozik, akiken aztán hetekig röhög a fél net
márc. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Pintér László ***** válasza:
100%

Miért nem lehet egy rendőrrel normálisan viselkedni, függetlenül attól, hogy hány galaktikus fényévre vagy az otthonodtól? Egy k*rva igazoltatás, ha nem kezdesz el kötekedni meg a jogaiddal jönni, kb 3 perc, ha meg elkezded játszani a fejed, simán negyed óra, de ha igazán pofátlan vagy még lehet egy éjszakára is bevisznek, ha nagyon ellenkezel.

Engem múltkor állítottak meg motorral ami nagy motor volt de se rendszám nem volt rajta, se biztosítás, még így is, hogy rosszban sántikáltam teljesen rendes és normális volt a rendőr. Kb 10-15 perc alatt megvoltunk még úgy is, hogy ebből jó 5 perc azzal ment el, hogy a fűben fetrengve kereste a motor meg az alvázszámomat, még fel is ajánlottam Neki, hogy a táskámat tegye a fűre, arra térdeljen, ne a vizes fűre.

Miért kötelező a munkáját végző Rendőrrel baszakodni, pláne csak egy sima igazoltatásnál?

Milyen kibasz*tt óriási sérülés éri a jogaidat abban a 3 percben amíg adatokat egyeztettek meg fújsz egy szondát?

Fogadjunk, hogy a jogaidat álmodból felkelve a reggeli merevedésed előtt már felsorolod, de a kötelezettségeiddel is ennyire tisztában vagy, vagy azokat leszarod és csak az számít, hogy mihez vannak jogaid?

Rendőri szervvel igazoltatás során köteles vagy együttműködni.

Én ezt komolyan nem értem. Akinek nincs vaj a füle mögött az miért fosik egy igazoltatástól? Ennyire hisztis férfiatlan kezd lenni a Világ?


Ja, és amikor megfogtak motorral semmilyen okmány nem volt Nálam de még így is tök gördülékenyen ment. Ha nem lett volna sáros a motor, 2 percet se vett volna igénybe ez az egész.

márc. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!