Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiderült a kertem közepén...

Kiderült a kertem közepén (függőlegesen) külön hrsz-on van a szélén egy parcella ami (Győr, beltérület) nincs a nevemen hanem egy elhunyt nagybátyám nevén aki külföldön halt meg, nincsenek leszármazói most lesz hagyatéki tárgyalás. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Elbirtokolhatom? Nem akarom megvenni, elég nagy ami van. Tetethetnek szolgalmi jogot az udvarra ami teljes egészében az enyém?


Megközelíthető lett volna a végéről (külterületről, amit tudtom és beleegyezésem nélkül felajánlottak az államnak!!!)



márc. 15. 16:16
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ha valaki más nevére kerül akkor milyen nm árat számolhat fel?
márc. 15. 16:17
 2/21 A kérdező kommentje:

Egyébként 12.5%-ban öröklöm. Nem mondok le az örökségről.

Ha beperel közös tulajdonmegszüntetéséért akkor elárverezik de kétlem hogy bárkinek kellene egy keskeny csík, se eleje se hátulja.

Az árral nem tud zsarolni csak kívábcsi vagyok. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

márc. 15. 16:20
 3/21 anonim ***** válasza:

Én elbirtokolnám még akkor is, ha ahogy írtad, amúgy is nagy földed van. Egyszerűen azért, mert megosztja a földedet, így nagyon csökkenti annak értékét.


Egyébként ha nincs más örökös, akkor lehet, hogy te vagy az örökös, és mást is örökölhetsz. Akkor az elbirtoklást is megúszhatod, ami egy elég hosszadalmas dolog.


Ha oldalágon van más örökös is, akkor érdemes lenne velük megegyezni, lehet, hogy simán lemondanak a javadra, esetleg más hagyatéki tételért cserébe, de lehet, hogy azt se kérnek, mert annyira nincs forgalmi értéke. Mindenesetre hagyatékin lenne az ügyet a legjobb elintézni, csak hát külföldön van, ez macerás.

márc. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

3 A megegyezés kizárt, minden kb. 9-en patkányok a legrosszabb fajtából.

Ha mindenki nevére kerül, nem tudom mi lesz, de semmi jóra nem számítok. Ott tesznek ketesztbe ahol tudnak! 😢

márc. 16. 14:28
 5/21 A kérdező kommentje:

Ha nincs forgalmi értéke akkor 0ft-ra becsülik fel vagy kb.10ezerre?

Úgy értem a szakértők nem a kedves rokonok, (ők sejtem mennyire)!?

márc. 16. 14:31
 6/21 A kérdező kommentje:
Mi van ha a hagyatéki tárgyaláson egy ügyvéd(ő intézte a hagyatékot, nem én bíztam meg) azt mondja, hogy a többi örökös X összeg fejében lemondott az örökségről. Akkor elbirtokolhatom, vagy az övé lesz? Én nem mondok le az örökségről, tehát 12.5%mindenképp jár. 20 éve én használom.
márc. 16. 18:03
 7/21 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy egyezz meg a többi örökössel, x összegért mondjanak le a javadra. Lehet, hogy patkányok, de a pénz nekik is pénz, és így csak egy haszontalan földdarab.


Ha lemondanak a javadra, akkor nincs elbirtoklás, hanem öröklés van. Az elbirtoklás egy sokéves bizonytalan folyamat, az öröklés ellenben sokkal gyorsabb.


Ha nagyon nem megy, akkor vagy elbirtoklás, vagy pedig eladás. Ha nem sikerül eladni, mert nem egyeznek bele, akkor bírósági úton is lehet ezt intézni: elárverezik. Hogy ez hogy sül el, az más kérdés, maga a perköltség is elég drága tud lenni, és nem tudom, hogy kinek kell fizetnie, esetleg megoszlik-e, aztán az is lehet, hogy szemétsőgből fellicitálják az árat, de persze félhetnek, hogy a nyakukon marad. Nem tudom, hogy mekkora értékről van szó, és mennyire növelné meg a birtokod értékét a terület ill. az, hogy egybefüggővé válna.


Ja és ha azonos helyrajzi szám van, akkor még elővásárlási jogod is van, ha idegennek adnák el, szóval még külön licitálnod se kell, csak a legalját, aztán vagy rálicitálnak, vagy sem.


Szóval én első körben azt mondanám, hogy vagy megoldjuk okosban, ha a hagyatéki tárgyaláson mindenki lemond a javadra x összegért, akkor azt megkapja adómentesen és gyorsan pénzhez jut, és mivel megspórolod az ügyvédet, annyival is többet kapnak. Ha viszont nem mennek bele, akkor később már csak adózva ügyvéddel lehet elintézni, és az már sokkal drágább, körülményesebb, és nem is ajánlasz érte annyit, más megvenni meg úgyse fogja. Másik lehetőség, ha sehogy se sikerül eladni, akkor perelsz, de az mindenkinek a legrosszabb lesz, az senkinek sem érdeke.


Azt megtehetik, hogy egyikük megveszi az egészet, abban nem működik az elővásárlási jog, hiszen ők is tulajdonosok, csak hát mi a rákot kezd vele? Egyedül te lennél az egyetlen potenciális vevő a későbbiekben, de ha eddig is elvoltál nélküle, hát eztán is el leszel nélküle. legrosszabb esetben.

márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyit ér Győr-Ménfőcsanak belterület, de keskeny, se eleje, se hátulja, a rendes nm ár horror összeg, azt nem tudnám kifizetni, ha akarnám se! De ilyen esetben, hogy nem lenne nekik magközelíthető semelyik oldalról, hogyan adják el? Ejtőernyősnek, talán.Nem életszerű. Pár ezer ft-ért vagy ingyen nem hiszem hogy belemennek, már csak bosszúból sem!
márc. 17. 08:17
 9/21 A kérdező kommentje:
Külön hrsz-számokon van, méghozzá 2db.külön számon. Ha megöröklöm vkikkel 2.5%-ban,beperelhet közös tulajdon megszüntetéséért, de vajon mennyire becsülné így a szakértő hogy nyilvánvalóan nincs forgalmi értéke.
márc. 17. 08:21
 10/21 A kérdező kommentje:
12.5%-ban örökölném, eltévesztettem!
márc. 17. 08:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!