Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Termőföld bekebelezése,...

Termőföld bekebelezése, hogyan lehetséges úgy, hogy valaki (nyilván vmelyik örökös és ügyvédje) még a hagyatéki tárgyalás előtt másfél évvel felajánlja a többi tulajdonos részét a Magyar Államnak a többiek értesítése, beleegyezése, tudomása nélkül?

Figyelt kérdés

#politika #öröklés #jog #termőföld #Termőföld bekebelezés
márc. 9. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mások tulajdonával ezt nem lehet megtenni.

A történeted nagyon hézagos. Örökséget is csak sajátot lehet felajánlani és csak amikor már meghalt az illető aki után örököl és az az övé.

Mi a sztori valójában?

márc. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Örökhagyó 56-ban Angliában emigrált ergo semmiről nem mondott le életében. Most lesz póthagyatéki amit nem tudom melyik örökös indított (84-ben hunyt el az örökhagyó), Magyarországon nem volt hagyatéki tárgyalás, anno.

Még most sem kaptunk idézést, majd valamikor idén lesz.

Földhivatalba mondták, hogy valaki felajánlotta a Magyar Államnak a külterületet.Kérdem,ki volt? Erre azt mondták bekebelezés.

Semmi papírt nem kaptunk erről se, amúgy 2022 végén indult, majd 2023-ba fejeződött be a bekebelezés. Természetesen ebből is örököltünk volna, többekkel együtt!

Talán vki kapott/kaphatott pénzt az Államtól? Egyébként az ügyvéd is hazudik egy csomó mindenbe, utólag kiderült.

márc. 9. 10:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bonyolult, sok összetevős téma, fordulj ügyvédhez.
márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Valami fontos dolog tuti hiányzik a leírásból.

Termőföldet felajánlani, és bekebelezni is csak tulajdonos tud. És az adott ingatlant érintő hagyatéki tárgyalás előtt senki élő személynek nem kerül a nevére a hagyatékból semmi, tehát nem az ő tulajdona, így intézni se tud semmit.

Azt tudom esetleg elképzelni, hogy a föld megosztott közös tulajdon volt, és a másik tulajdonos felajánlotta a részét az államnak, az állam pedig utána bekebelezte a másik részt, aminek a tulajdonosa már elhunyt, és senki nem jelentkezett a részéért.

Ebben az esetben viszont ez a föld nem lesz póthagyatékinak a tárgya.

Még arra esetleg van lehetőség, hogy beperlitek az államot, mint törvényes örökösök. Ha jogos volt is a bekebelezés, akkor is jár nektek a föld ára. De ehhez tényleg ügyvéd kell.

márc. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4es Eredetileg így néz ki jelen pillanatban a helyzet.

Van összesen 4db.csík.

Abból az első 1.

3csík egy hrsz-on osztatlan közös tulajdonban felesben,a miénk ez a teljes föld fele, ez a legnagyobb rész, ez a nevünkön+másik tulaj nevén van 25-25% az egész földből, kettőnké a föld 50%-a.

2.Csík másik hrsz-on. Az egész föld 16.66%-a felesben két unokatesó nevén.

3.és 4.csík a 84-ben elhunyt nevén volt két külön hrsz-on, az egész föld 33.33%-a.Jelenleg a Magyat Állam nevén.

Mi nem adtuk oda, valaki ezek szerint igen. Nem akarták megmondani, ki!

Van több örökös is, de nekik itt nincs semmi részük. Kivéve persze a szóban forgó részt, ha megöröklik. Miénk ebből is 12.5% lenne.

márc. 10. 10:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, nyilván lefolyt a hagyatéki eljárás KINT, a halált követően és az ottani szabályok szerint lezárták.

Hogy miképpen került a magyar állam tulajdonába ez a parcella azt te sem tudod - ez lehet, hogy még korábban lett állami tulajdon. Lehet, hogy meghirdették és nem volt jelentkező rá örökösként, lehet más történt.

A póthagyatéki eljárás keretében kellene ezt is tisztázni, ehhez ügyvédet kell megbíznotok kifejezetten ezzel a megbízással, nem csak hogy intézze az ilyen-olyan adminisztrációt a jegyző felé.

Fontos, hogy MIKOR került az állam nevére az a parcella? Ha valaki már 40 éve meghalt akkor miért gondolod, hogy közben nem voltak teljesen jogosan olyan változások (voltak) amikkel állami tulajdonba került?

Tényleg 40 év után most jutott eszetekbe az a parcella ami ott van a saját földetek szomszédságában, hogy az kié is?

Ha most keresitek mi történt az 1984-es hagyatékkal, valószínűleg nem ti voltatok akkor az örökösök. Az államra szállhatott úgy is, hogy az örökös lemondott az örökségéről.

Honnan szedted ezt a másfél évet amivel a hagyatéki tárgyalás előtt mondott le róla szerinted valaki? Ha 1984-ben halt meg akkor abban az évben - 40 évvel ezelőtt dőlt el a hagyaték sorsa, legfeljebb kicsit később. Miből gondolod, hogy ti lennétek örökösei egy '56-ban emigrált és 1984-ben meghalt rokonnak?

Nekem nagyon zagyva ez az ügy. Szerintem kevered a hagyatéki eljárást azzal, hogy nektek most jutott tudomásotokra valami másfél-két éve és a 40 évvel ezelőtti állapotokon próbáltok változtatni.

márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6 Nem keverem az ügyet. Ez a parcella 2022 végénindult 2023-ban befejezett bekebelezés volt, ezt kiderítettem.

84-ben a földekkel senki nem csinált semmit és utána se. Most küldtek levelet, hogy szerepelünk az öröklési rendben. Mindenből 12.5%-ban.

márc. 10. 12:04
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 Nem szerepelhettek az öröklési rendben amit 1984-ben lehetett volna megörökölni. Egyáltalán hány éves vagy? Ki indította a póthagyatéki eljárást?

Az elmúlt 40 évben foglalkoztak már a nem művelt, ismeretlen tulajdonosú földekkel. Ha a tulajdonos meghalt 1984-ben, akkor annak a földnek a tulajdonát azóta már rendezték, hiszen legkésőbb a földtörvény újraírásakor 2014-ben ez is cél volt.

Még mindig nem tiszta nekem ez a helyzet. Zártkerti ingatlannál én is találkoztam olyannal, hogy testvéremék nem tudták rendesen intézni az ügyet mert az egyik tulajdonos addigra már 114 éves kellett volna legyen, nyilvánvalóan meghalt már régen külföldön. De az osztatlan közös tulajdon volt.

márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

9 Hivatalos levélben írták, hogy szereplünk az öröklési rendben, az elhunytnak nem volt házastársa, gyermeke!

Azt, hogy ki indította egy ügyvéd a bejelentő neve.

Hagyatéki leltár tervezet volt a levél, amiben az a négyszög volt beikszelve, hogy hagyatéki ügyben érdekelt kéri.

A földek az elhunyt nevén vannak a földhivatalban mondták pénteken.

Azért nem intézkedett előbb senki, mert nem volt bejegyezve Mo-n. a haláleset, és egy csomó pénzbe került volna + sok az örökös, tehát mindenki úgy volt vele, hogy hagyták a francba, magyarán szólva.

Egyébként minden földről nem is tudott a többség.

márc. 10. 14:23
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

#9 Akkor ezek szerint:

1. 1956-ban külföldre ment a tulajdonos.

2. meghalt már 1984-ben.

3. nincsenek örökösei külföldön, tehát nem volt gyereke, felesége.

4. itthon a magyar tulajdonáról nem volt hagyatéki eljárás

5. most nem póthagyatéki eljárás történik, hanem ez a hagyatéki eljárás, most először döntenek a föld elosztásáról

Akkor is kell legyen aki indította a hagyatéki eljárást, egy rokon vagy más, az ügyvédek nem állnak neki csak úgy megbízó nélkül hagyatéki eljárást indítani.

Ha nem volt korábban semmiféle hagyatéki eljárás akkor nem volt a földterületnek tulajdonosa, várományosa a hagyatéknak, nem is mondhatott le róla az állam javára.

Még mindig ott tartunk, hogy értelmetlen az eset. Most is csepegteted az információkat és ezek egymásnak is néha ellentmondanak. Felajánlást az államnak csak tulajdonos tehet - az pedig 1984-ben meghalt.

Lemondani az örökségéről csak örökös mondhat és csak hagyatéki eljárás során, akár itthon, akár külföldön történik meg. Ha nem volt kint örököse akkor az kint sem mondhatott le a tulajdonáról.

márc. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!