Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 5. Kerületi türelmi zónák hol...

5. Kerületi türelmi zónák hol vannak?

Figyelt kérdés
Én is kijelölhetek magamnak egy türelmi zónát ahol dolgozhatok vagy erre csak az Önkormányzat adhat engedélyt? Ha énis kijelölhetek magamnak akkor azt, hogyan, mire kell odafigyelnem, mi alapján?

márc. 15. 21:54
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
De ilyet lehet??? Azt írja az internet, hogy csak Önkormányzat jelölheti ki! Önkormányzat és hatóság engedélye nélkül kijelölhetek magamnak és nem büntetnek meg érte???
márc. 15. 22:03
 2/33 anonim ***** válasza:
0%

Az önkormányzatoknak kellene kijelölni, de nem tették meg. Az V. kerületben valószínűleg nem is nagyon lehetne olyan területet találni ahol megvan a védőtávolság az oktatási intézményektől, templomoktól. A többi kerületben, településen sem iparkodnak nagyon, mivel kényes kérdés - az ott lakók sem biztos, hogy konfettit dobálnának ha az utcájukban lenne a k.rvanegyed, de politikailag is könnyű fogást találni rajta.

Magadnak nem jelölhetsz ki, ha közterületen strichelsz az szab.sértés. Lakásban viszont magadnak nyugodtan "dolgozhatsz".

márc. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Igen, kijelölhetsz magadnak és ezért te magadat nem vagy köteles megbüntetni. Világos?
márc. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

"Magadnak nem jelölhetsz ki, ha közterületen strichelsz az szab.sértés."

"Igen, kijelölhetsz magadnak és ezért te magadat nem vagy köteles megbüntetni. Világos?"

Most akkor kijelölhetem magamnak vagy nem? A szabálysértés milyen következményekkel jár? Ha megbírságolnak emiatt akkor mennyi pénzbírságot kapok és mennyi időn belül kell befizetnem? A rendőrség megteheti, hogy elvisznek és fogdába zárnak emiatt mondjuk egy éjszakára?

márc. 16. 04:52
 5/33 A kérdező kommentje:

Ezt írja az internet:

"Az önkormányzatoknak kötelező türelmi zónát létrehozniuk, ha a prostitúció tömegesen jelenik meg."

Az 5. kerületben nem jelenik meg tömegesen a prostitúció.

"A türelmi zóna kijelölése „nem mellőzhető” az 50 ezernél több lakosú településeken, ha a közterületi prostitúció „folyamatosan észlelhető” - áll a hatályos törvényekben."

Az 5. kerületben csak 26 ezren laknak.

Tehát akkor ezek alapján ki tudom jelölni én saját magamnak?

"Védett területnek számít a közintézmények 300 méteres és a főutak 50 méteres körzete. Ezen felül viszont az önkormányzatok bármilyen területet védett övezetté nyilváníthatnak."

Már alapból védett területnek számít, igaz? Tehát a türelmi zóna is alapból ott van 300 méter távolságra a közintézményektől és főutaktól 50 méterre, igaz?

Forrás: [link]

"Földi Ágnes azt mondja, hogy a türelmi zónákat 2000 óta már ki kellett volna jelölniük az önkormányzatoknak, azonban ezt nem tették meg, így a prostituáltaknak nincs más választásuk, mint az, hogy maguk találjanak helyet a munkára."

Tehát énis kijelölhetem magamnak a helyet és nem fog megbüntetni a rendőrség?

"A törvény szerint ugyanis a védett területeken kívül legális a prostitúció. Attól, hogy nem jelölik ki a zónát, a szexmunka legális, amennyiben közintézménytől 300 méterre, országúttól 100 méterre, főúttól pedig 50 méterre várják kuncsaftjaikat a szexmunkások – magyarázza az egyesületi elnök, megjegyezve, hogy a törvény több szempontból sem életszerű, hiszen a szexmunkások nem térképészek. A törvény ráadásul azt is szabályozza, hogy a diplomáciai testületek tagjainak otthonától is 300 méterre kellene állniuk."

Itt van leírva!!! Tehát én ezek alapján kijelölhetem magamnak térkép segítségével és nem követek el szabálysértést? Ez biztos?

Forrás: [link]

márc. 16. 05:33
 6/33 A kérdező kommentje:
Hogyha munka után 2 nappal csinálom meg az egyéni vállalkozóit és fizetem be az adót az úgy legális, ugye?
márc. 16. 05:53
 7/33 anonim ***** válasza:

“ Tehát akkor ezek alapján ki tudom jelölni én saját magamnak?”


Nem.


“ Ha megbírságolnak emiatt akkor mennyi pénzbírságot kapok és mennyi időn belül kell befizetnem? A rendőrség megteheti, hogy elvisznek és fogdába zárnak emiatt mondjuk egy éjszakára?”

65.000 forint maximum.

30 napod van.

Igen megteheti.


“ Tehát én ezek alapján kijelölhetem magamnak térkép segítségével és nem követek el szabálysértést? Ez biztos?”

De. Elköveted.

Gyere át, fizetek én neked egy éjszakákért.

márc. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Nem jelölheted ki, mert ennyi erővel bárki, bármikor, bárhol kijelölhetne magának bármire területet. Önkormányzati hatáskör, akik mulasztásban vannak - csak éppen őket nem fogja büntetni ezért senki.

A szabálysértést elköveted, de akárhányszor kiszabható, akár 5 percenként is ha megy egy kört a járőr és még mindig ott talál. Viszonylag gyorsan meg szokták hozni a határozatot, abban szerepel 30 napos fizetési határidő, amit ha elmulasztasz akkor elzárásra változtatható.

márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell kijelölnöd semmit, hiszen már kijelölték a törvényhozók.

Te magad idézted a sorokat.

Amit ők kijelöltek, azon a területen bárhol végezheted a tevékenységet.

márc. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Amennyiben az önkormányzat elmulasztott türelmi zónát kijelölni, ott akkor te kiállhatsz viszont bizonyos szabályokat figyelembe kell venned, amiket te is leírtál.


Ami fontos, hogy nem segíthetik a munkádat, tehát nem lehet stricid, a bérelt lakás is necces.


Gondolom, a turistákat akarod leszólítani az utcán. Hát az 5 ker szerintem pont tele van szórva templomokkal, iskolákkal stb. és ha ez nem lenne elég, nagykövetség közelében sem lehet. Fogj egy papírtérképet, jelöld be ezeket az intézményeket, és rajzolj mindegyikhez egy-egy kört. Kívül marad akár egyetlen négyzetméter?!

márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!