Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyar állampolgárság esetén...

Magyar állampolgárság esetén Németországban dolgozó pár házasságot szeretne kötni Németországban hogy működik?

Figyelt kérdés
Magyar állampolgárság esetén Németországban dolgozó pár házasságot szeretne kötni Németországban hogy működik?
márc. 17. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Az biztos hogy Magyarországon nem lesz be jegyezve az anyakönyvi kivonatba. És Magyarországon nem lesz el ismerve hivatalosan a házasság. De attól még a német törvények alapján érvényes lesz a házasság. Illetve a házasságot is csak német dokumentumokkal tudod majd igazolni. Ezen kívül a magyar személyi igazolványba sem kerül be a házasság után felvett név. Kivéve ha a Németországban a magyar nagykövetségen történik a házaságkötés a magyar jogszabályoknak megfelelően. Tehát magyarul Németországban lesztek házasok. Csak az a kérdés hogy ott Németországban házasságot köthet-e két külföldi személy?
márc. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nos, alapvetően mindenütt kell egy személyi igazolvány vagy útlevél, illetve családi állapot igazolás -ha nemrég koltoztel, a magyar konzulatus adja ki, ha régen, akkor az önkormányzat, ahol élsz - és egy születési anyakönyvi kivonat. Amennyiben nem német nyelvuek az iratok -a szemelyi/útlevél kivételével- szükséges egy hiteles fordítás. Ugyan nem Németországban, de külföldön kötöttem házasságot, itt a helyi önkormányzatnal kellett ezekkel az írásokkal bejelentkezni, regisztrálni q házasságkötési szándékot, megadni a tanúk adatait és kifizetni a házasságkötés költségeit.

A magyar törvények is vonatkoznak rátok, ha magyar állampolgárok vagytok, így pl ha azonos neműek vagytok, nem engedélyezik a házasságot. A házasságkötés után kötelező a házasságkötés regisztrálása a magyar konzulatuson.

márc. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hála istennek nem azonos neműek vagyunk. Én nem rég jöttem németbe a párom már lassan egy éve dolgozik itt.
márc. 17. 10:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor neked lehet hogy a konzulatuson kell a családi állapot igazolast kikérni. Az önkormányzatnal segítenek mindenben, kérjetek idopontot
márc. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
És azért majd itthon ne felejtsétek el honosíttatni a házasságot. Elvileg bármelyik anyakönyvvezetőnél megtehetitek majd.
márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem nyilvánvalónak tűnik, hogy kint fognak élni, utolsó, tehát ahogy már írtam, a magyar konzulatuson kell regisztrálniuk q házasságkötést
márc. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bementek, összeházasodtok két tanúval, majd itthon honosíttatjátok a papírt.
márc. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jézusisten, egyes, inkább meg se szólaltál volna :D Nem baj, hogy fogalmad nincsen a törvényekről, de akkor miért okoskodsz?
márc. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok ünneprontó lenni, de a válás menetének is nézzetek utána. Nekem rohadt nagy szívás volt anyagilag a kinti házasság után az ottani törvények szerinti válás.
márc. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!